Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa rozszerza swoją europejską działalność wraz z przejęciem rosyjskiej firmy

​22 sierpnia 2017


Smurfit Kappa, jeden z wiodących producentów opakowań papierowych na świecie, przejęła rosyjską firmę Soyuz produkującą opakowania z tektury falistej, wzmacniając tym samym swoją pozycję w regionie.

 

Soyuz, z siedzibą w Moskwie, produkuje opakowania z tektury falistej dla różnych branż i zatrudnia około 300 pracowników.Smurfit Kappa ma już trzy fabryki w Sankt-Petersburgu w Rosji, produkujące bazujące na papierze produkty Bag-in-Box® dla klientów w całej Europie.

Przejęcie firmy pozwoli wzmocnić pozycję Smurfit Kappa w Rosji oraz poszerzyć ofertę dla klientów międzynarodowych i lokalnych. Pozwoli również ustanowić Smurfit Kappa wiodącym międzynarodowym dostawcą opakowań z tektury falistej w Rosji.

Mówiąc o ostatnim przejęciu firmy, Pim Wareman, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Europie północno-wschodniej, powiedział: "Bardzo się cieszę z przejęcia Soyuz i witam pracowników firmy w Grupie Smurfit Kappa. Rosja jest dla nas atrakcyjnym rynkiem rozwoju z niesamowitym potencjałem. Cieszymy się mogąc zwiększyć naszą obecność na tym rynku , zwłaszcza na rozwijającym się rynku moskiewskim."

Saverio Meyer, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Europie powiedział: "Przejęcie firmy wspiera naszą strategię rozszerzania oferty dla klientów, a nasze unikalne opakowaniowe aplikacje biznesowe umożliwiają dalszy rozwój działań Soyuz. Nasz szeroki asortyment produktów z tektury falistej, wraz z innowacyjną i szybko rozwijającą się działalnością  z zakresu Bag-in-Box®, otwierają wiele możliwości zarówno dla Smurfit Kappa, jak i dla naszych klientów w Rosji".

Smurfit Kappa rozszerza swoją europejską działalność wraz z przejęciem rosyjskiej firmy