Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Odwrócony arkusz papieru

To rozwiązanie było pierwszym dla branży i klienci żądali nowego papieru natychmiast

Znaczenie papieru

Jesteśmy zintegrowaną firmą i innowacje wprowadzane są konsekwentnie w całej naszej organizacji a szczególnie w jednostkach zajmujących się produkcją papieru, które stale wspierają i optymalizują produkty i procesy. 

Wyzwanie

W procesie drukowania im większa jest grubość papieru, tym wyższa jest możliwa
do osiągnięcia jakość druku. Papier siarczanowy z białym wierzchem jest doskonałym niepowlekanym podłożem do druku. W naszych zakładach produkcji papieru pierwotnego
w Pitea (Szwecja) po przebudowie sekcji prasowania naszej maszyny papierniczej, klienci zwrócili uwagę na problemy związane z zadrukowalnością. Szybko przeprowadzono analizę
w pełnej skali, aby rozwiązać problem.

„Papier jest punktem początkowym naszych opakowań, w aspekcie funkcjonalnym papier decyduje o wytrzymałości i zadrukowalności opakowania, a te parametry mają z kolei wpływ na własności i wygląd opakowania.”
Lars Henriksson, Wiceprezes ds. Rozwoju Produktu, Smurfit Kappa Paper 

Innowacja postawiona do góry nogami

Zidentyfikowane szereg rozwiązań
i zespół w Pitea zdecydował się
na jedno z nich, łamiące zasady konwencjonalnej produkcji papieru;
w efekcie stawiając cały proces produkcyjny do góry nogami.
W rezultacie znacznie ulepszono powierzchnię papieru, która stała się doskonałym podłożem
do drukowania.

Market reaction

„Ta innowacja zapewniła nam czołowe miejsce na rynku i doskonałą reputację wśród klientów, którzy wymagali niezawodnej jakości druku. Wiele firm konkurencyjnych wdrożyło ten sam proces w sekcjach prasowania.” 
Ralf Durholz, Project Manager w Pitea

To rozwiązanie zastosowano
w branży po raz pierwszy. Wyniki prób były tak pomyślne, z doskonałym kryciem druku i bez brakujących punktów, że klienci w nich uczestniczący natychmiast zażądali nowego papieru.

Pomiary i analizy

Zmniejszenie ilości niefunkcjonalnych materiałów zapewnia oszczędne,
ekologiczne opakowania

Dowiedz się więcej

Druk plakatowy wysokiej jakości (HQPP)

Smurfit Kappa Print Vision osiąga rozdzielczość druku 120 dpi na podłożach
z cienką i pełną powłoką – znacznie powyżej standardu w branży

Dowiedz się więcej