Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Centrum badawczo-rozwojowe

​Nasze centrum badawczo-rozwojowe w Holandii zapewnia nam dostęp do najnowocześniejszych urządzeń, pozwalając na testowanie i ocenę każdego etapu cyklu życia opakowania.

Dążymy do zapewnienia naszym klientom opakowań nienaruszających równowagi ekologicznej poprzez::

  • Minimalizację bezpośredniego wpływu na środowisko naturalne. Osiągamy to dzięki optymalizacji opakowań przez projektowanie i wdrażanie innowacji.
  • Minimalizację pośredniego wpływu na środowisko naturalne. Osiągamy to dzięki optymalizacji własności opakowania w całym łańcuchu dostaw.

Opracowaliśmy zestaw unikatowych, dostępnych tylko w Smurfit Kappa, programów tzw. „InnoTools”. Przy tworzeniu rozwiązań opakowaniowych nienaruszających równowagi ekologicznej wspieramy się dwoma programami InnoTools:

Pack Expert: oblicza naprężenia i obciążenia działające na opakowanie w łańcuchu dostaw i oblicza optymalną wytrzymałość potrzebnej tektury. Te unikatowe dane wykorzystuje się następnie do tworzenia oszczędności logistycznych i obniżenia wpływu łańcucha dostaw klienta na środowisko naturalne.

Paper to Box: wybiera najbardziej odpowiednie klasy, kombinacje papieru i fali konieczne do wytworzenia właściwej tektury falistej. Wyniki nie tylko gwarantują oszczędne i przydatne do określonych celów opakowanie, ale dla każdego projektu program podaje także:

  • Obliczoną wartość emisji substancji węglopochodnych
  • Zawartość włókien z odzysku i/lub włókien pierwotnych
  • Ilość odpadów przed dostawą nowego opakowania do klienta i po odebraniu zużytego opakowania od klienta

Programy te oparte są na wiedzy technicznej o fizycznym zachowaniu się opakowania w łańcuchu dostaw, uzyskanej w wyniku analizy 15 milionów opakowań rocznie.

Strategia łańcucha dostaw

Ściśle współpracujemy z klientami, aby stworzyć opakowania nienaruszające w najmniejszym stopniu równowagi ekologicznej.Innowacyjna współpraca z klientami na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmuje dwa główne aspekty

Dowiedz się więcej

Innowacja

Nasze podejście do innowacji ma charakter całkowicie rynkowy i skupia się na podejmowaniu wyzwań stojących przed klientem.

Dowiedz się więcej