Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Kontrola pochodzenia produktu — ekologiczne opakowania dzięki odpowiednim procesom i pracy ludzi

W Smurfit Kappa doceniamy znaczenie ekologii we wszystkich naszych działaniach, ale także działaniach naszych klientów.  

Każdego dnia z dumą demonstrujemy, jak metodologia pracy przyjęta we wszystkich naszych spółkach przyczynia się do lepszego wykorzystania światowych zasobów i tworzenia lepszej zrównoważonej przyszłości. Ekologia leży u podstaw naszej pracy. Jest ona zakorzeniona zarówno w naszych produktach z surowców pierwotnych, jak i z odzysku, ale także w procesach, i co najważniejsze, w ludziach. Dzięki temu korzystne efekty widać na wszystkich etapach łańcucha dostaw.

Nigdzie nie jest to bardziej widoczne jak  na przykładzie naszej potwierdzonej i zweryfikowanej kontroli łańcucha dostaw.   W całym cyklu eksploatacji produktu opakowaniowego, od gotowego produktu dostarczanego do waszego zakładu lub który trafia do rąk konsumentów w sklepie aż do jego początków w lesie, pracownicy Smurfit Kappa dokładają wszelkich starań, by zagwarantować ekologiczną metodologię na każdym etapie — by wspomóc naszych klientów.

Pięciu naszych pracowników odgrywa ważną  rolę w kontroli pochodzenia produktu umożliwiającą śledzenie i certyfikację pochodzenia opakowań, aż do ich źródła:

Gwarantowana ekologiczność opakowań

Peter de Knop,  kierownik ds. klientów kluczowych w Smurfit Kappa Benelux:
„Produkt dostarczony? Przyjrzyjmy się dołączonej dokumentacji. Wszyscy nasi klienci otrzymują notę wysyłkową i fakturę z naszym dobrze widocznym, certyfikowanym znakiem potwierdzajacym — naszą gwarancją, że produkt pochodzi ze źródeł odnawialnych, zweryfikowanych w całym łańcuchu dostaw. Co więcej, wszystkie nasze produkty w całości nadają się do ponownego przetworzenia, co daje pewność, że papier z opakowania można odzyskać i wielokrotnie wykorzystać. Sprzedaż certyfikowanych, ekologicznych produktów jest dla nas źródłem wielkiej dumy, a także odróżnia nas od innych.”

Przekształcanie papieru w opakowania

Dave Senior, operator tektury w Smurfit Kappa Weston-super-Mare:
„W naszym zakładzie nie wykorzystuje się nie certyfikowanego materiału. Zacznijmy od tego, że wszystko śledzimy w naszym systemie zamówień. Wraz z współpracownikami przechodzimy również  roczne wewnętrzne szkolenia FSC, aby dobrze poznać materiały z którymi pracujemy. Nasi klienci mogą być więc pewni, że wszystkie osoby biorące udział w wytwarzaniu produktu, dobrze znają się na swojej robocie. Odbyte szkolenia i codzienna praca w ramach wytycznych systemu kontroli pochodzenia pozwoliły podnieść naszą świadomość znaczenia surowców certyfikowanych i ich ogromnego wpływu zarówno na środowisko jak i na społeczeństwo.”

Odzysk i ponowne przetwarzanie papieru

Alan Clarke, kierownik ds. środowiska i zgodności z przepisami w brytyjskim zakładzie Smurfit Kappa SSK przetwarzającym makulaturę:
„Naszym surowcem jest makulatura, którą otrzymujemy od zakładów Smurfit Kappa przetwarzających odpady (poużytkowe) lub ścinki z zakładów produkujących tekturę falistą (odpady przedużytkowe). Ściśle monitorujemy obydwa typy surowca i w ponad 90% przypadków pochodzą one z certyfikowanych źródeł. Dla mnie osobiście, dzięki naszemu podejściu do kontroli pochodzenia produktu potrafimy zminimalizować nasz wpływ na wyczerpywanie się zasobów naturalnych i dlatego jestem dumny z pracy w Smurfit Kappa.”

Odpowiedzialne zaopatrzenie w papierniach

Ernst Kastner, kierownik ds. zakupów drewna papierni Smurfit Kappa Nettingsdorfer w Austrii:
„Gdy surowiec nie pochodzi bezpośrednio z plantacji lub lasu należącego do Smurfit Kappa, jesteśmy zobowiązani do zakupu drewna z lasów certyfikowanych. Gdy ładunek drewna przyjeżdża do papierni, wykorzystujemy odpowiednie systemy planowania zasobów do sprawdzenia stanu certyfikacji i w ten sposób możemy zapobiec wprowadzeniu niezidentyfikowanych włókien do produkcji. Gdy uzyskamy pewność, że włókna można wykorzystać, pełna dokumentacja towarzyszy surowcowi przez cały proces wytwarzania papieru. Nasze procesy zapewniają pełną przejrzystość, od dokumentacji certyfikacyjnej po kontrolę pochodzenia i niezależnych audytów. Jako inżynier leśnictwa w branży papierniczej, właściciel małej działki leśnej oraz jako ojciec, jestem głęboko przekonany o wielkich zaletach lasów certyfikowanych — nie tylko w aspekcie środowiskowym, ale także społecznym i ekonomicznym.”

Zrównoważona gospodarka leśna

Yesid Sabogal, operator piły zatrudniony w kolumbijskim certyfikowanym lesie będącym własnością Smurfit Kappa:
„W lesie certyfikowanym stosowane są określone procedury w celu ochrony i zrównoważonego zarządzania lasem, a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa prac prowadzonych w lesie. Wiem, że jest to istotne dla naszych klientów. Certyfikowane plantacje są również źródłem zatrudnienia okolicznych społeczności, które zobowiązaliśmy się wspierać.”

Dowiedz się więcej

Obejrzyj nasz 3 minutowy film i dowiedz się jak ważna jest Kontrola pochodzenia produktu