Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Odpady

W ramach dążenia do efektywnego wykorzystywania zasobów skupiamy się na minimalizacji odpadów powstających w naszych procesach produkcyjnych.

We wszystkich rodzajach operacji optymalizujemy nasze procesy.

Zakłady produkcji papieru pierwotnego

W procesie roztwarzania,w którym drewno jest „gotowane” i przetwarzane na włókna, odzyskuje się wszystkie produkty pośrednie:

  • Środki chemiczne wykorzystywane w procesie roztwarzania są odzyskiwane w całości
  • Ług czarny, stanowiący organiczną część „pozostałości” po roztwarzaniu, staje się biopaliwem

Zakłady recyklingu

Materiały niewłókniste, uzyskane podczas procesu recyklingu masy włóknistej, można zwykle wykorzystać jako paliwa w piecach do spopielania w celu produkcji energii w naszych zakładach lub na zewnątrz.

Operacje przetwarzania

Wszystkie odpady w postaci ścinek, powstałych przy przetwarzaniu papieru na opakowania, są odzyskiwane i kierowane ponownie do naszych zakładów, gdzie zostają powtórnie użyte jako włókna z recyklingu.

Włókna z recyklingu

Produkowane przez nas opakowania papierowe w większej części produkowane są z włókien pochodzących z recyklingu.

Dowiedz się więcej