Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Recykling

Cykl życia opakowania papierowego zaczyna się od przetwarzania włókien pierwotnych i wtórnych na papier i tekturę. Półprodukty te przesyłane są następnie do zakładów produkcji pudełek w celu wytworzenia opakowań z tektury falistej i litej.

Opakowania złożone na płasko dostarcza się działom pakowania i napełniania się u klienta. Są tam składane, napełniane i znajdują zastosowanie w transporcie, zabezpieczaniu oraz promocji towarów w łańcuchu dostaw.

Proces recyklingu zaczyna się wtedy, gdy zużyte opakowania składa się do postaci płaskiej i odbiera (głównie z punktów sprzedaży detalicznej), segreguje i kieruje ponownie do naszych zakładów w celu przetworzenia.

74% procent włokien pochodzi z recyklingu.

Dzięki odnawialnym zasobom i możliwości całkowitego recyklingu produktu finalnego opakowania z papieru i tektury są najbardziej ekologiczną formą opakowań dostępną dla użytkowników.

Rocznie poddajemy recyklingowi ponad pięć milionów ton makulatury.

4,3 miliona ton pochodzi z Europy. Większość jest dostarczana przez nasz własny system odzysku i dostaw odzyskanego papieru firmy Smurfit Kappa. W Ameryce Łacińskiej ponad 88% zapotrzebowania na włókno jest realizowane w ramach naszego własnego systemu. Jesteśmy więc w branży liderem recyklingu włókien.

Włókna z recyklingu

Produkowane przez nas opakowania papierowe w większej części produkowane są z włókien pochodzących z recyklingu.

Dowiedz się więcej