Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Główne zagadnienia

 

Smurfit Kappa raportuje dalsze postępy w osiąganiu wartości poprzez zrównoważony rozwój we wszystkich swoich oddziałach w 10-tym corocznym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

Raport podkreśla znaczenie odpowiedzialności społecznej i ekologicznej dla Smurfit Kappa, w tym przyjęcie modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym, z zobowiązaniem do stosowania we wszystkich produktach i procesach wyłącznie włókien pochodzących  w 100 % ze zrównoważonych źródeł. Pełną transparentność zapewnia przestrzeganie Comprehensive Sustainability Guidelines organizacji GRI w wersji G4. 

Kluczowe wyniki raportu za rok 2016:

Lasy

  • Ponad 90% wszystkich opakowań dostarczanych naszym klientom posiada certyfikaty kontroli pochodzenia produktów (ang. Chain of Custody)

Zmiany klimatyczne

  • Zmniejszenie emisji CO₂ z paliw kopalnych o 22,9% na tonę wyprodukowanego papieru (w porównaniu do linii bazowej z 2005 r.)

Woda

  • Zakończona ocena ryzyka dotyczącego wody przeprowadzona w jedenastu papierniach
  • Zmniejszenie względnej ilości chemicznego zapotrzebowania tlenu (COD) wody zwracanej do środowiska o 31,9% (w porównaniu do 2005 roku)

Odpady

  • Zmniejszenie ilości odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci o 13,3%

Ludzie

  • Zdrowie i bezpieczeństwo: Zmniejszenie wskaźnika wypadków powodujących niezdolność do pracy o 10% w 2016 r.
  • Wdrożenie ponad 1000 działań w wyniku ankiety pracowniczej MyVoice.