Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Włókna pierwotne

Bardzo aktywnie współpracujemy z dostawcami, aby całe wykorzystywane przez nas drewno pochodziło ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej.

 W tym celu, wdrożyliśmy politykę monitorowania pochodzenia włókien drzewnych i zapewnienia ochrony zasobów naturalnych.

Cały proces pozyskiwania drewna jest oparty na zasadach programów ekologicznego zarządzania lasami. Od 2007 roku realizujemy program certyfikatów kontroli pochodzenia produktu (ang. Chain of Custody), nadając priorytet naszym operacjom związanych z drewnem.

Nasz kodeks postępowania opisuje: polityka w sprawie zrównoważonego zarządzania zasobami leśnymi oraz polityka zrównoważonych źródeł zaopatrzenia, niezależnie od tego czy surowce pochodzą z naszych własnych lasów, czy kupowane są od dostawców zewnętrznych.

Uznajemy i stosujemy trzy główne międzynarodowe programy certyfikacji lasów: Forest Stewardship Council (FSC®), Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) i Sustainable Forest Initiative (SFI)

Smurfit Kappa i gospodarka leśna

W naszym posiadaniu i pod naszym zarządem jest ponad 105 000 ha lasów w Kolumbii i Wenezueli. Plantacje te dostarczają naszym zakładom w obu krajach praktycznie całość potrzebnego włókna pierwotnego.

Kolumbia

Nasze największe źródło drewna 69 000 ha plantacji leśnych, w tym 5900 ha w ramach partnerstwa z prywatnymi właścicielami gruntów.
Od 2003 roku system zarządzania jest certyfikowany zgodnie z programem FSC® i kontroluje nasze posiadłości leśne w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.

Wenezuela

W Wenezueli posiadamy 35 000 ha. Od marca 2014 roku system zarządzania jest certyfikowany zgodnie z systemem FSC kontrolując drewno oraz lasty w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.

Główne gatunki pozyskiwane w obu krajach to różne odmiany eukaliptusów. Do najczęściej uprawianych na naszych plantacjach odmian należą Grandisi Urograndis i sosna.

 

 
 

 

Bioróżnorodność

Opisuje wielość form życia oraz florę i faunę w ekosystemie

Dowiedz się więcej

Włókna z recyklingu

Produkowane przez nas opakowania papierowe w większej części produkowane są z włókien pochodzących z recyklingu.

Dowiedz się więcej