Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Włókna

Dążymy do produkcji opakowań papierowych przy wykorzystaniu wyłącznie materiałów pochodzących z kontrolowanych źródeł.

Aby osiągnąć ten cel, monitorujemy pochodzenie stosowanych przez nas surowców, wdrażając politykę, której podlegają wszystkie nasze procesy i wszyscy dostawcy.

Nasze opakowania są produkowane głównie z papieru i tektury – materiałów zawierających zarówno włókna pierwotne, jak i pochodzące z recyklingu, które również są wytwarzane w firmie Smurfit Kappa

Które włókna są lepsze dla środowiska naturalnego - pochodzące z odzysku, czy pierwotne?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi.

Zawsze będzie zapotrzebowanie na włókna pierwotne, ponieważ recyklingu włókien nie można prowadzić w nieskończoność. Po siedmiu lub ośmiu cyklach odzysku początkowa długość włókna ulega takiemu skróceniu, że pozostałość jest po prostu wymywana z procesu. Do procesu wchodzą świeże włókna pierwotne i cykl odzysku można zacząć od początku.

Produkcja papieru z włókien pochodzących z recyklingu zazwyczaj pochłania więcej energii uzyskiwanej z paliw kopalnych niż produkcja z włókien pierwotnych. Z drugiej strony produkcja papieru z włókien pierwotnych wymaga głębszego uzdatniania wody przemysłowej.

Stosowanie włókien z recyklingu oznacza ponowne wykorzystywanie istniejącego materiału w maksymalnym stopniu, co pozwala nam na stosowanie włókien pierwotnych dla tych opakowań, które wymagają specjalnych własności.

Co to są włókna pierwotne?

Masa włóknista uzyskana w wyniku usunięcia ligniny z drewna w procesie chemicznym. Dzięki temu włókno można użyć do produkcji papieru.

Co to są włókna z recyklingu?

Włókna te pochodzą z odzysku. Termin włókna z odzysku odnosi się do papieru, tektury i materiałów włóknistych pochodzących ze sklepów, biur i gospodarstw domowych po zakończeniu ich roli jako towar oraz do materiałów uzyskanych ze strumienia odpadów procesu produkcyjnego.

Co to jest bioróżnorodność?

Opisuje wielość form życia oraz florę i faunę w ekosystemie

Bioróżnorodność

Jesteśmy właścicielem i zarządcą lasów w Kolumbii i Wenezueli. 

Dowiedz się więcej

Włókna pierwotne

Bardzo aktywnie współpracujemy z dostawcami, aby całe wykorzystywane przez nas drewno pochodziło ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej.

Dowiedz się więcej

Włókna z recyklingu

Produkowane przez nas opakowania papierowe w większej części produkowane są z włókien pochodzących z recyklingu.

Dowiedz się więcej