Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Bioróżnorodność

Jesteśmy właścicielem i zarządcą lasów w Kolumbii i Wenezueli.

W Kolumbii 31% całkowitej powierzchni lasów wynoszącej 69 500 ha to chronione lasy naturalne, natomiast w Wenezueli 37% z 35 000 ha to chronione lasy naturalne.

Te chronione części naszych lasów są utrzymywane w stanie naturalnym, zachowując:

  • Bioróżnorodność
  • Działy wodne
  • Naturalne siedliska

Zasady przewodnie naszej polityki leśnej w Ameryce Łacińskiej:

  • Rozwój programów badawczych mających na celu ochronę i poprawę produktywności gleby
  • Identyfikacja odpowiednich gatunków i środowisk leśnych umożliwiająca wzrost uzysku z plantacji przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego
  • Ochrona i zachowanie lasów naturalnych na obszarach będących w posiadaniu firmy w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju różnorodności lasu i ochrony źródeł wody oraz siedlisk flory i fauny

Smurfit Kappa w Kolumbii współpracuje z innymi instytucjami badawczymi i stale inwestuje w badania.

Obszary chronione

Niektóre zakłady Smurfit Kappa są usytuowane albo sąsiadują z obszarami chronionymi lub wysokiej bioróżnorodności

Dowiedz się wiecej

Woda

Nasza działalność jest zależna od tego zasobu naturalnego, więc dostępność i zużycie wody mają dla nas kluczowe znaczenie.

Dowiedz się więcej

Analiza przypadków

Dowiedz się więcej