Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Energia

Przemysł papierniczy jest energochłonny. Jednak wskaźnik emisji dwutlenku węgla obniża szerokie wykorzystanie bioenergii.

Skupiamy nasze wysiłki na obniżeniu zużycia określonych rodzajów energii i redukcji emisji gazów cieplarnianych przez inwestycje w systemy o wyższej sprawności energetycznej np. w elektrociepłownie (CHP), alternatywne opcje energetyczne, takie jak biomasa, i przez zachęcanie do wzrostu wydajności produkcji..

Ponad 80% energii elektrycznej wykorzystywanej w naszych zakładach jest produkowane w elektrociepłowniach. Jest to najwydajniejsza metoda przetwarzania paliw, takich jak biomasa, gaz ziemny i węgiel w energię elektryczną lub ciepło.

Biomasa, wykorzystywana przez nas jako paliwo, to zazwyczaj odpady z gospodarki leśnej, odpady z tartaków i inne pozostałości z operacji obróbki drewna.

Zarządzanie emisją gazów

Dążymy do zwiększenia wykorzystania biomasy – alternatywy paliw kopalnych – i realizujemy stałe zobowiązanie do inwestowania w celu obniżenia naszej emisji CO2.

Dowiedz się więcej

Analiza przypadków

Dowiedz się więcej