Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Biopaliwa

Biomasa odgrywa ważną rolę w przemyśle papierniczym i opakowań, który dzięki  szerokiemu zastosowaniu kotłów na biomasę jest najwydajniejszym wytwórcą energii.

Kotły te są głównie zasilane resztkami takimi jak np. kora, trociny, drzewa pochodzące z trzebieży

i pniaki. Większość kotłów jest wykorzystywana do produkcji papieru z masy włóknistej i włókien pierwotnych.

W niektórych krajach, jak Hiszpania czy Francja, rządy wspierają związane z papierniami przerabiającymi makulaturę projekty oszczędzania energii i węgla kopalnego.

Firma Smurfit Kappa wspiera i aktywnie uczestniczy w takich projektach, czego przykładami są kotły na biomasę w Navarra w Hiszpanii i Cellulose du Pin we Francji oraz turbina parowa w Nervión

w Hiszpanii.

90% zużycia paliwa przez firmę Smurfit Kappa stanowią paliwa odnawialne (biomasa) lub gaz ziemny o stosunkowo niskim poziomie emisji CO2.

W 2012 r. 42% całej zużytej energii pochodziło z biomasy.

Obniżenie emisji CO₂

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, dążymy do obniżenia naszej emisji CO2. Popieramy docelowe obniżone wartości emisji po roku 2012 określone przez dyrektywę ETS Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej

Analiza przypadków

Dowiedz się więcej