Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Młodzi wytwórcy papieru podnoszą statystyki w Austrii.

Firma Smurfit Kappa Nettingsdorfer wprowadza praktyki zawodowe dla nastolatków.

Papiernia w Haid bei Ansfelden w Austrii ma bogatą historię. Smurfit Kappa Nettingsdorfer prowadzi działalność od 1851 roku. Ludzie, którzy produkują papier w ilości 440 000 ton rocznie, są dobrze wyszkoleni i starają się, aby nowa generacja wytwórców papieru stale podnosiła swą pozycję. 

 
 

Aby dać młodym ludziom szansę zaznajomienia się z pracą papierni, wprowadzono praktyki zawodowe dla nastolatków od 15 roku życia. Praktyki trwają od trzech do czterech lat i przygotowują do pracy jako technik papiernictwa, inżynier elektryk lub technolog maszyn. Każdego roku czterech do sześciu młodych ludzi decyduje się wziąć udział w tym programie.  

Tak zwany podwójny system oferuje zabezpieczenie socjalne i daje nastolatkom szansę zdobycia doświadczenia w realnym środowisku pracy. Mając na uwadze, że praktykanci są młodzi, program oferuje również zajęcia w wolnym czasie.

Uczniowie przyswajają wiedzę, zarabiają na życie i otrzymują certyfikat. Utalentowani uczestnicy mogą kontynuować swoją naukę kończącą się egzaminem mistrzowskim, co pozwala na podjęcie dalszych kursów na poziomie uniwersytetu lub wyższej szkoły zawodowej.

Młodzi wytwórcy papieru podnoszą statystyki w Austrii.