Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Tony Smurfit nominowany na dyrektora naczelnego Grupy

​1 Maj 2015

Grupa Smurfit Kappa, jako jeden z największych na świecie zintegrowanych producentów opakowań papierowych z fabrykami w Europie i obydwu Amerykach, ogłosiła dzisiaj, że Gary McGann, dyrektor naczelny Grupy, przejdzie na emeryturę z dniem 31 sierpnia 2015 roku. Zarząd mianował Tony'ego Smurfita, prezesa i dyrektora operacyjnego, na dyrektora naczelnego Grupy, który obejmie stanowisko 1 września 2015 roku.

Liam O’Mahony, przewodniczący SKG, skomentował:

„Gary przewodził transformacji Smurfit Kappa od jego nominacji na dyrektora naczelnego Grupy w 2002 roku. Pod jego kierownictwem Grupa podwoiła niemal swój rozmiar, umocniła pozycję lidera na rynku europejskim, zwiększyła obecność w Ameryce Łacińskiej oraz ponownie weszła na rynek USA. Kierował on również powrotem Grupy na rynki publiczne w 2007 roku, gdzie pozyskano największy kapitał w tym sektorze, w skali całego świata. Gary został doceniony w branży i przez rynki kapitałowe jako wyjątkowy dyrektor naczelny naszego sektora. Zarząd wyraża wdzięczność za jego znaczący wkład w zarządzanie wzrostem i rozwojem Grupy na przestrzeni ostatnich 13 lat.

Bardzo cieszymy się, że mamy doświadczonego dyrektora Tony'ego Smurfita, który jako dyrektor naczelny przejmie obowiązki Gary'ego. Tony to szanowany powszechnie w branży lider i skuteczny twórca zespołu z olbrzymimi osiągnięciami w zakresie realizacji projektów. Jako dyrektor operacyjny odgrywa on główną rolę w zakresie wydajności i strategicznego rozwoju Grupy. W ciągu kolejnych czterech miesięcy Gary i Tony będą ściśle ze sobą współpracować, aby zapewnić płynne przejście pod nowe przywództwo”.

Tony Smurfit, nowo mianowany dyrektor naczelny Grupy, dodał:

„Mam zaszczyt przyjąć zaufanie, jakim Zarząd mnie obdarzył i czuję się zobowiązany do wykorzystania wyjątkowego wkładu zespołu pod przywództwem Gary'ego. Mamy jasną wizję firmy Smurfit Kappa oraz wysoce ceniony, zorientowany na wyniki zespół kierowniczy, który dba o jej realizację. Siła naszego bilansu oraz możliwości generowania płynności środków pieniężnych umożliwią nam przyspieszenie naszej ewolucji, w kierunku produkującej opakowania firmy odnoszącej jeszcze większe sukcesy, charakteryzującej się rynkowym podejściem i skoncentrowanej na kliencie”. 

Gary McGann, dyrektor naczelny Grupy, podsumował:

„Zarządzanie Grupą Smurfit Kappa na stanowisku dyrektora naczelnego było dla mnie przywilejem. Miałem zaszczyt mieć nieustanne wsparcie naszego zespołu specjalistów najwyższej klasy. Wierzę, że zespół ten w dalszym ciągu będzie podtrzymywał nasz status najbardziej szanowanego i wyróżniającego się dostawcy na naszych wybranych rynkach, konsekwentnie osiągającego najlepsze dochody w skali branży. Jestem dumny z bycia częścią Grupy podczas tej wspaniałej podróży i z radością przekazuję moje stanowisko Tony'emu Smurfitowi, jednocześnie mu gratulując. Wierzę, że Tony wraz z zespołem przyczyni się w kolejnych latach do jeszcze większych sukcesów w zakresie wyników Grupy”.

Tony Smurfit nominowany na dyrektora naczelnego Grupy