Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Sustainable packaging Year 2011

Rok 2011 dla Smurfit Kappa Polska upłynął pod hasłem „Sustainable Packaging”.

Rok 2011 dla Smurfit Kappa Polska upłynął pod hasłem „Sustainable Packaging”, będącym

definicją opakowania jako procesu wpływającego na otoczenie:

  • w wymiarze ekonomicznym,
  • w wymiarze środowiskowym,
  • oraz społecznym.

Pierwszy z wymiarów jest szczególnie istotny w czasie, gdy każda gałąź przemysłu szuka oszczędności mogących poprawić konkurencyjność. Szczegółowa analiza łańcucha dostaw naszych klientów umożliwiła w wielu przypadkach znaczne podniesienie efektywności procesów produkcyjnych oraz ograniczenie kosztów logistyki.

Wymiar środowiskowy dla Smurfit Kappa Polska to przede wszystkim przejście z pozytywnym efektem audytów FSC oraz PEFC. Przygotowania do wdrożenia obu certyfikatów wymagały zaangażowania wielu pracowników. Dzięki temu świadomość istoty właściwego pochodzenia surowca stała się w firmie powszechna.

Ostatni wymiar – społeczny przebiegał pod znakiem edukacji. Firma rozpowszechniała wiedzę zarówno wśród pracowników, klientów, jak i społeczności lokalnej. W ciągu roku przeprowadziliśmy wiele szkoleń pracowników w celu zwiększenia świadomości zrównoważonego rozwoju.

Spotkania ekologiczno-edukacyjne skierowaliśmy również do dzieci i studentów. Szczególnie bowiem małe dzieci, jako przyszli konsumenci, powinny być uświadamiane w obszarach segregacji odpadów oraz powtórnego wykorzystania surowców wtórnych. Młodzież z kolei ma okazję zapoznać się z przemysłem, technologią i organizacją przedsiębiorstwa oraz jego praktyczną stroną, co ma również stanowić dla nich zachętę do zainteresowania się firmą jako odpowiedzialnym społecznie pracodawcą.
sustainability2.jpg

 
Uwieńczeniem i zarazem podsumowaniem wszelkich działań była konferencja „Sustainable Packaging”. Temat zrównoważonego rozwoju jest przedmiotem analiz wielu firm, z których znaczna część to nasi klienci. Dlatego temat konferencji chociaż wymagający, wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Wykłady pokazujące praktyczną stronę optymalizacji łańcucha dostaw oraz doświadczenie Grupy Smurfit Kappa w tym obszarze trafiły w oczekiwania zaproszonych gości.
sustainability1.jpg

Podsumowując dzięki kompleksowym działaniom Smurfit Kappa Polska postrzegana jest przez pracowników, klientów i społeczność lokalną jako firma dbająco o zrównoważony rozwój we wszystkich płaszczyznach swojej działalności.