Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

W Kolumbii zrównoważony rozwój i opłacalność idą ręka w rękę

Program Smurfit Kappa w Kolumbii w zakresie ochrony środowiska pokazuje, że zastosowanie polityki dobrych praktyk w zakresie używania wody, gazu i elektryczności znacząco obniża zużycie tych zasobów. 

Równocześnie zmiany te poprawiły warunki operacyjne w zakresie maszyn, produktywności, jakości, jak i gospodarki odpadami.

 
 

 

Stosując różne narzędzia ciągłego doskonalenia operacji pakowania w Kolumbii, zdano sobie sprawę z wielu technicznych ulepszeń. Zmiany napędzane są troską o środowisko, jak również wyzwaniami ekonomicznymi.  Koszty energii w Kolumbii gwałtownie wzrosły i dlatego kładziony jest większy nacisk na kontrolę zużycia energii w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Nowe działania obejmują: zmniejszenie temperatury w sekcji maszyn, nowy system kontroli temperatury, dodatkowe izolacje, nową kolejność uruchamiania maszyn, większą ciągłość pracy tekturnicy, wymienianie lamp i zainstalowanie przeźroczystego sufitu, nowych zbiorników do składowania, przejście na pompy elektryczne, wykorzystanie deszczówki i odzysk z kondensacji, a także optymalizację systemu zmywania nadruku.

 Wszystkie te zabiegi doprowadziły do:

  • ograniczenia zużycia gazu o 29%
  • ograniczenia zużycia prądu o 10%, zapewniając oszczędność energii i ograniczenie emisji CO2
  • ograniczenia zużycia wody o 29%.

W Kolumbii zrównoważony rozwój i opłacalność idą ręka w rękę