Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Świadczona przez firmę Smurfit Kappa usługa ShelfSmart pozwala na uzyskanie 10% wzrostu sprzedaży

​ 11 stycznia 2018


Świadczona przez firmę Smurfit Kappa innowacyjna usługa ShelfSmart pozwoliła hiszpańskiemu producentowi najwyższej jakości wody butelkowanej na uzyskanie 10% wzrostu sprzedaży. Firma poszukiwała sposobów na zwiększenie sprzedaży sklepowej swoich produktów, dlatego Smurfit Kappa przeprowadziła analizę stosowanych rozwiązań i zarekomendowała zmianę projektu opakowania, co doprowadziło do znaczącego wzrostu sprzedaży.

 

Usługę ShelfSmart opracowano na podstawie szczegółowych informacji pozyskanych od ponad 50 000 klientów 28 różnych kategorii produktowych w 13 krajach, wykorzystując przy tym wiodące w branży papierniczej narzędzia, wiedzę i doświadczenie. Działające komplementarnie elementy, pozwalają producentom i sprzedawcom detalicznym na sprawdzenie wpływu projektów nowych opakowań na konsumentów, a ostatecznie na zwiększenie sprzedaży i widoczności ich marki na półce sklepowej.

Ponadto, w ramach usługi ShelfSmart wykorzystywany jest zestaw wyjątkowych narzędzi. Jedno z nich, o nazwie ShelfViewer, to zbiór ponad 100 000 zdjęć produktów na półkach sklepowych, dających właścicielom marek możliwość wglądu we współczesną przestrzeń sklepową.

Wykorzystując pozyskane od klientów szczegółowe informacje oraz właściwe narzędzia, Smurfit Kappa tworzy opakowania pozwalające na uzyskanie wyników lepszych od konkurencji poprzez wyróżnienie ich na półce sklepowej.

Dzięki testom produktu na setkach prawdziwych konsumentów, zostaje wyeliminowane ryzyko niepowodzenia, zanim jeszcze zostanie produkt wprowadzony na rynek. Dzięki temu marki mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z optymalizacji opakowań SRP (ang. shelf-ready packaging).

Badania wskazujące na to, iż 82% decyzji zakupowych podejmowanych jest w sklepie oznaczają, że opakowania gotowe na półkę to medium, które należy wykorzystać, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju, Smurfit Kappa, stwierdza: "Od czasu wdrożenia usługi ShelfSmart w roku 2015 pozyskaliśmy od klientów ogromną ilość szczegółowych informacji, które wykorzystaliśmy do stworzenia doskonale widocznych, kreatywnych opakowań gotowych do wprowadzenia na półki sklepowe dla największych światowych marek.

Choć większość decyzji zakupowych podejmowana jest przez kupujących w sklepie, zbyt często widzimy, iż marki nie wykorzystują potężnych możliwości marketingowych, jakie fakt ten generuje. Cały proces, od pozyskania szczegółowych informacji do finalizacji badań klientów, trwa zaledwie kilka tygodni." 

 detalle.jpg

Marka Agua de Benassal  - zdjęcie ze sklepu

Świadczona przez firmę Smurfit Kappa usługa ShelfSmart pozwala na uzyskanie 10% wzrostu sprzedaży