Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa otrzymała dwie prestiżowe nagrody Scanstar 2016 packaging awards

​18 Lipca 2016


Smurfit Kappa uzyskała nagrody Scanstar 2016 Packaging Award w Norwegii oraz Danii – nagroda ta jest przyznawana przez Stowarzyszenie Skandynawskich Producentów Opakowań (Scandinavian Packaging Association), organizację łączącą narodowe stowarzyszenia producentów opakowań Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji.  

Smurfit Kappa w Danii otrzymała nagrodę Scanstar za nowe i ulepszone opakowania transportowe dla producenta materiałów hydroizolacyjnych Icopal przeznaczone do przewozu arkuszy giętego aluminium. Zamiast tradycyjnego kwadratowego pudełka, nowe pudełko zostało zaprojektowane tak, aby kształtem przypominało produkt, zapewniając przy tym ten sam poziom ochrony.

Nowe opakowanie wykorzystuje o 24% mniej surowca, redukując tym koszty materiałowe oraz pozwala transportować 8 opakowań na jednej palecie zamiast 4, zapewniając tym znakomite korzyści dla łańcucha dostaw poprzez 100% wzrost efektywności wykorzystania miejsca na palecie.

  

Smurfit Kappa w Norwegii uzyskała nagrodę Scanstar na rzecz Scandinavian Business Systems, za najlepszy projekt falistej wkładki, która stanowi część opakowania transportowego dla krzeseł i zastępuje polistyren.  
Nowa wkładka w 100% poddaje się recyklingowi i jest wykonana z odnawialnego surowca, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne. Teraz opakowanie jest stworzone w całości z jednego surowca dzięki czemu, łatwo i szybko poddaje się recyklingowi. Dodatkowe korzyściu uzyskujemy również w zakresie kosztówopakowania  oraz wykorzystywanej przestrzeni w łańcuchu dostaw.

 

 

Pim Wareman, CEO Corrugated North East Europe, powiedział: “Przyznanie dwóch nagród  Scanstar na dwóch naszych kluczowych rynkach sprawiło nam wielką przyjemność. Dowodzi, że jesteśmy jedynym  producentem będącym w stanie to zrobić .” 

Ole Moller Hansen, CEO Nordic West,, dodaje: “Nagrody te pokazują nasze oddanie w rozwój i dostarczaniu trwałych rozwiązań spełniających potrzeby naszych klientów.”

Ceremonia wręczenia nagród Scanstar 2016 Packaging Award odbędzie się 3 listopada 2016 w Sandefjord.

Smurfit Kappa otrzymała dwie prestiżowe nagrody Scanstar 2016 packaging awards