Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa otrzymuje nagrodę od firmy Unilever za zrównoważony i ekologiczny rozwój (Unilever Sustainability Award)

Firma Smurfit Kappa zdobyła nagrodę „Unilever Supplier Award”
w kategorii „Winning through Sustainability”. 

Ceremonia wręczenia nagród firmy Unilever, zwana „Partner to Win” odbyła się na początku 2011 roku w Londynie. Nagrodzone zostały wybitne przykłady partnerstwa w kategoriach: innowacji, zrównoważonego rozwoju, integracji biznesowej, zwycięstwa na rynkach rozwijających się
i wschodzących.

Unilever Award.jpg
 

Kategoria „Winning through Sustainability”, w której wygrała firma Smurfit Kappa, została stworzona po to, aby docenić „dostawców, którzy przodowali w tej dziedzinie i pomogli firmie Unilever stworzyć konkurencyjny łańcuch dostaw; mieli pozytywny wpływ na środowisko, rozwój społeczny i rozwój gospodarczy; zaoferowali wymierne korzyści dla marek Unilever, konsumentów lub klientów, zgodnie z oczekiwaniami Unilever”.

Firma Unilever skomentowała nagrodę dla Smurfit Kappa następująco:

„Kompleksowe podejście firmy Smurfit Kappa do ekologicznego opakowania papierowego sprawia, że stała się liderem w tej dziedzinie. Firma analizuje cały proces, od pozyskiwania surowców aż do ponownego przetworzenia opakowania konsumenckiego, jak również oferuje pomoc firmie Unilever w opracowaniu polityki zarządzania papierem i tekturą.

Niedawno opracowany projekt „Shopper Pack” jest jednym z przykładów skupiania się na opakowaniach ekologicznych w połączeniu ze zrozumieniem rynku klientów i we współpracy z czołowymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Projekt został opracowany dla firmy Unilever dla kategorii środków czyszczących do gospodarstwa domowego w Europie. Opakowanie wygląda bardziej atrakcyjnie na półce i pozwoliło firmie Unilever zaoszczędzić około 140 ton poliestrowej taśmy zrywającej , znacznie ułatwiając ponowne wykorzystanie surowca. A wszystko to przy zagwarantowaniu niższych kosztach dla konsumenta.

Tony Smurfit, dyrektor operacyjny Smurfit Kappa, który był obecny na uroczystości i odbierał nagrodę, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tej nagrody oraz tym, że firma Unilever dostrzega nasze podejście do zrównoważonego rozwoju”.

 

Smurfit Kappa otrzymuje nagrodę od firmy Unilever za zrównoważony i ekologiczny rozwój (Unilever Sustainability Award)