Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa zdobywa nagrodę Continuous Improvement Supplier of the Year 2015 firmy Philips Lighting

​ 25 kwiecień 2016


Firma Smurfit Kappa została wyróżniona za innowacyjność, wiedzę i zaangażowanie w najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju przez swojego długoletniego partnera biznesowego firmę Philips i otrzymała tytuł Continuous Improvement Supplier of the Year 2015, zdobywając jednocześnie nagrodę Philips Lighting za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jakości.

award.jpgOd 1954 r. Smurfit Kappa nieprzerwanie wspierała firmę Philips, dostosowując się do wymagań rynku i łańcucha dostaw. Aktualnie dostarcza swoje produkty do 23 zakładów Philips na całym świecie. Wręczając nagrodę, Philips docenił  długoletnią współpracę z Smurfit Kappa firmą będącą, jak to określił Philips „jedynym strategicznym dostawcą opakowań o światowym zasięgu” dbającym o „ ciągły wkład w rozwój opakowań, inżynierię wartości, innowacyjność i zrównoważony rozwój”.

Nagroda ta została przyznana Smurfit Kappa za jej starania i osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz za jej zaangażowanie w ograniczenie emisji CO2 o 25% i zawartości materii organicznej w wodzie o 33% do 2020 r. Działania te gwarantują, że 100% wszystkich materiałów papierowych dostarczanych do Philips posiada certyfikat kontroli pochodzenia produktu oraz certyfikat pochodzenia ze zrównoważonych źródeł możliwych do zidentyfikowania, taki jak FSC®, PEFC i SFI. 

Nagroda jest również uznaniem dla ciągłych działań Smurfit Kappa na rzecz gospodarki obiegowej (ang. circular economy). Celem tych działań jest przekształcenie całej firmy na model gospodarki obiegowej; obecnie już kilka zakładów kieruje się taką polityką. Ponadto, celem firmy jest przetwarzanie co najmniej 98,2% wszystkich materiałów wykorzystywanych na opakowania i do innych zastosowań.

Nagroda ta została także przyznana za nadzwyczajną pracę Fundacji Smurfit Kappa, której celem jest przyczynienie się do przerwania kręgu ubóstwa i zależności istniejących w niektórych społecznościach i krajach, w których firma prowadzi działalność, poprzez inwestowanie w projekty społeczne.

Alberta Zawadzka, Manager Globalny ds. opakowań w Philips, powiedziała „Firma Philips przyznała nagrodę Smurfit Kappa za jej ciągłe dążenie do doskonałości w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i aktywne wsparcie przy optymalizacji całkowitego kosztu utrzymania łańcucha dostaw przy jednoczesnym zapewnianiu wysokiego poziomu jakości i obsługi na co dzień.  Nagroda ta jest kontynuacją naszej długoletniej współpracy. Mamy również nadzieję na wspólny globalny rozwój w celu pogłębienia współpracy”.

„Z wielką radością przyjmujemy nagrodę od naszego długoletniego partnera – firmy Philips, wyrażającej uznanie dla wartości naszej współpracy jak i naszej kreatywności i zaangażowania w tworzenie nowych kierunków rozwoju dla obu naszych firm oraz wzajemnego wspierania się we wdrażaniu polityki zrównoważonego rozwoju”, powiedział Tony Smurfit, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa Group. 

 

Smurfit Kappa zdobywa nagrodę Continuous Improvement Supplier of the Year 2015 firmy Philips Lighting