Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa wyprodukowała największe na świecie kartonowe pudło

28 września 2016


Gigant opakowań ustanawia nowy Rekord Guinness’a

Firma Smurfit Kappa zapisała się do księgi rekordów dzięki największemu na świecie kartonowemu opakowaniu. Gigant mierzący 40 na 20 metrów został zaprojektowany i wyprodukowany przez zespół pomysłowych pracowników fabryki Smurfit Kappa w van Dam  w Holandii.

Wyzwanie polegało na wyprodukowaniu opakowania, którego rozmiar zaćmiłby poprzedni rekord, ustanowiony w 2014 roku w USA. Olbrzymia konstrukcja z tektury, która była prawdziwym wyczynem projektancko-inżynierskim, została odsłonięta podczas konferencji dla pracowników i klientów firmy w fabryce w Helmond.

Przemawiając podczas konferencji Dyrektor Naczelny fabryki Smurfit Kappa w van Dam, Wim Peeters, powiedział: „Niecodziennie ustanawia się światowy rekord, więc jego potwierdzenie przez firmę Guinness spotkało się z ogromnym aplauzem. Na co dzień produkujemy spore opakowania, ale to jest klasą samą w sobie!„To wspaniałe uczucie patrzeć, jak po wielu godzinach planowania, projektowania i pracy  opakowanie nabiera kształtów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w bicie rekordu świata. Nie możemy się doczekać, aż świadectwo Światowego Rekordu Guinness’a zaprezentujemu u nas na ścianie!”

Rekordowe pudło już zostało oddane do recyklingu , by stać się materiałem dla nowych opakowań, produkowanych dla jednego z klientów Smurfit Kappa i to w zaledwie 14 dni. Fabryka Smurfit Kappa w holenderskim van Dam projektuje, produkuje i dostarcza opakowania z tektury falistej. Specjalizuje się w bardzo dużych, wytrzymałych opakowaniach dla różnych branż, w tym spożywczej, samochodowej i dla logistyki.

Największe na świecie opakowanie w liczbach

  • Waga: 1400 kg
  • Liczba użytych zszywek:  3000
  • Obwód: 120 metrów
  • Wysokość: 20 metrów
  • Szerokość: 40 metrów
  • Długość taśmy dwustronnej:  100 metrów

Smurfit Kappa wyprodukowała największe na świecie kartonowe pudło