Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Osiągając kolejny kamień milowy dotyczący wody Smurfit Kappa wiedzie prym w zakresie zrównoważonego rozwoju

7 listopada 2017


Lider zrównoważonych opakowań Smurfit Kappa ogłosił obniżenie chemicznego zapotrzebowania tlenu (ChZT) w odprowadzanej przez firmę wodzie trzy lata wcześniej.

Firma obrała ambitny cel poprawy jakości wody poprzez obniżenie wskaźnika ChZT o 1/3 na tonę produkowanego papieru do końca 2020 r., w porównaniu do 2005 r. Ta znamienna poprawa jakości wody jest ważnym krokiem mającym na celu ochronę organizmów wodnych, który został poprzedzony szeroko zakrojonymi pracami badawczo-rozwojowymi.

Firma Smurfit Kappa zainwestował ponad 60 mln euro w zrównoważoną technologię oczyszczania wody wdrażając proces beztlenowego oczyszczania, który nie potrzebuje tlenu i jednocześnie wykorzystuje mniej energii, zapewniając niski współczynnik chemicznego jego zapotrzebowania.  Proces oczyszczania przekształca zanieczyszczenia wody w biogaz, który następnie jest ponownie wykorzystywany jako paliwo w zakładowych elektrociepłowniach.

To najnowszy kamień milowy z serii osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz kontynuacja zdobycia w tym roku przez Smurfit Kappa pełnej certyfikacji kontroli pochodzenia produktu dla całego łańcucha dostaw surowców.

Mówiąc o osiągnięciu najnowszego celu, Steven Stoffer, wiceprezes działu rozwoju w Smurfit Kappa powiedział: "Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia naszego celu dotyczącego wody w 2017 roku, czyli trzy lata przed zaplanowanym na rok 2020. Było to możliwe dzięki rozległej wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy w zakresie uzdatniania wody w ciągu ostatnich dekad oraz naszemu naciskowi na tworzenie obiegów zamkniętych, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Chcemy, aby cała nasza woda wróciła do natury tak czysta jak była pierwotnie".

"Dzięki naszemu oddaniu w zakresie certyfikacji lasów (Forest Certification) i certyfikowanych produktów kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody) Smurfit Kappa przyczynia się również aktywnie do zarządzania i ochrony naturalnych obiegów wody. Jesteśmy dumni mogąc chronić i wspierać niezwykle ważnego w przyrodzie zarządcę wody postępując stosownie do certyfikowanej zrównoważonej gospodarki leśnej, zgodnie ze standardami FSC®, PEFC™ i SFI®,."

Woda jest jednym z obszarów zrównoważonego rozwoju kluczowych dla Smurfit Kappa wraz z lasem, zmianą klimatu, gospodarką odpadami i ludźmi. Więcej informacji na temat tych pięciu kluczowych obszarów można znaleźć tutaj.

 
 Saillat WWTP.JPG
Oczyszczalnia wody w papierni Saillat.
 

Osiągając kolejny kamień milowy dotyczący wody Smurfit Kappa wiedzie prym w zakresie zrównoważonego rozwoju