Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa w 1% najlepszych w światowym rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis

​ 11 września 2017


Smurfit Kappa została już czwarty rok z rzędu uhonorowana złotem w rankingu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ("CSR") przez EcoVadis, wiodącą instytucję oceniającą globalne łańcuchy dostaw.

Firma została zaliczona do 1% najlepszych z 30 000 firm, które oceniano na podstawie szeregu kryteriów dotyczących ochrony środowiska, praktyk zatrudnienia i praw człowieka, zrównoważonych rozwoju oraz uczciwych praktyk biznesowych.

EcoVadis przeprowadza oceny w zakresie zrównoważonego rozwoju dostawców dla  globalnych łańcuchów dostaw w takich firmach jak BASF, Johnson & Johnson, Nestlé, Renault i Veolia.

Osiągnięcie to jest kontynuacją wyników Smurfit Kappa w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju na początku roku. Uzyskując pełną certyfikację kontroli pochodzenia dla całego łańcucha dostaw surowców firma pomaga swoim klientom osiągnąć ich cele dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Dyrektor generalny Smurfit Kappa w Europie Saverio Mayer powiedział: "W Smurfit Kappa, jesteśmy przekonani, że powinniśmy wspierać naszych klientów w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz pomagać im chronić ich reputację. Niezależne uznanie z zewnątrz od EcoVadis, potwierdzone złotem w rankingu, pokazuje to zaangażowanie.Wybór dostawcy często jest zależny od tego, kto jest najbardziej odpowiedzialnym partnerem w biznesie. Nasi klienci mogą być pewni, że ze Smurfit Kappa korzystają z pełni przejrzystego i zrównoważonego łańcucha dostaw".

Metodologia EcoVadis jest oparta na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym Globalnej  Inicjatywy Sprawozdawczej (GRI) oraz inicjatywy Global Concept ONZ, a także na normie ISO 26000, obejmując 150 kategorii zakupu i 140 krajów. Smurfit Kappa w 1% najlepszych w światowym rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis