Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa świętuje zdobycie prestiżowej nagrody w dziedzinie innowacji

25 października 2016​


Smurfit Kappa i Nestlé Waters odniosły wspólnie zwycięstwo w kategorii "Innovation for Business" podczas prestiżowego "Trophee de Achats" – programu przydzielania nagród za wybitne osiągnięcia w relacjach pomiędzy działami zakupu i dostawcami.

Panel sędziowski składał sie z czołowych specjalistów ds. zakupów renomowanych spółek, w tym SAP, Air France, Accor Hotels, Sodexo, La Poste.

Powyższą nagrodę przyznano obydwu spółkom w uznaniu za sposób, w jaki współpracowały w ramach relacji partnerskich nad uruchomieniem innowacyjnego rozwiązania maszynowego o nazwie "Smurfit Kappa Rotor" na rzecz wspólnych korzyści handlowych.

Rozwiązanie to opracowano, aby umożliwić przycinanie rolek papieru antypoślizgowego do rozmiaru palety tuż przed ich zastosowaniem. „Rotor” wprowadzono w miejsce dotychczas tradycyjnie przycinanych arkuszy. Zapewnia ono klientom maksymalny poziom elastyczności z jednoczesną redukcją poziomu złożoności procesu produkcyjnego. 

Po przycięciu papieru na wymiar za pomocą "Rotora", arkusz jest następnie układany pomiędzy warstwami towarów spaletyzowanych tak, aby wzmocnić stabilność produktów w całym łańcuchu dostaw. Powłoka antypoślizgowa na papierze generuje wysoki poziom tarcia i redukuje w znaczący sposób ryzyko uszkodzenia produktów.


"Rotor" zapewnia również dodatkową korzyść dzięki opcji zawijania klapy na warstwie z przekładką, która – podczas drukowania – może również służyć do ulepszania komunikacji z klientami w środowisku detalicznym. Badania z udziałem 750 klientów potwierdziły, że komunikaty drukowane na warstwach ekspozycji paletowej zwiększają widoczność produktów o 11 proc., chęć ich nabycia zaś o 27 proc.

Didier Durcudoy, European Account Director w Smurfit Kappa, komentuje: - To bardzo ekscytujące osiągnięcie, my zaś mamy zaszczyt podzielić się tą nagrodą z naszymi partnerami z Nestlé Waters. "Rotor" wzbudził olbrzymi poziom zainteresowania liderów ds. zakupów w branży, a my kontynuujemy rozwój innowacyjności, aby maksymalizować sukcesy naszych klientów.

Smurfit Kappa świętuje zdobycie prestiżowej nagrody w dziedzinie innowacji