Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Opakowanie Smurfit Kappa otrzymało dwie nagrody w konkursie ART OF PACKAGING

​23 marzec 2016


Innowacyjne rozwiązanie IceBox, zaprojektowane przez Smurfit Kappa Polska, zwyciężyło w prestiżowym konkursie ART OF PACKAGING w kategorii „Opakowanie z szuflady”. Nagrodzony projekt zajął również 3 miejsce w głównej klasyfikacji wszystkich projektów ART OF PACKAGING.

Projekt Ice-Box’ 5L Bag-in-Box® to  praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie,  które odpowiada na potrzeby i oczekiwania konsumentów. Jest nie tylko wygodne w transporcie ze sklepu do domu, ale  umożliwia również optymalnie  zagospodarowanie przestrzeni kuchennej.

Pudełko idealnie pasuje do większości półek w lodówce, a  umiejscowienie kranika daje możliwość nalania soku bezpośrednio z opakowania, bez konieczność jego wyjmowania z lodówki.

 

Dodatkowym wyposażeniem pudełka są papierowe kubeczki, które mogą zostać wykorzystane w trakcie degustacji, a także podczas konsumpcji „on-the-go”. Kolory kubeczków to jedyny mocny akcent kolorystyczny opakowania, podświadomie sugerujący kolor owoców, z jakich powstał sok.

Opakowanie IceBox zostało wykonane z szarej tektury falistej, przetwarzalnego i odnawialnego surowca, oraz ozdobione minimalistycznym nadrukiem flexo, podkreślającym ekologiczne założenia produktu.

Elementy graficzne jabłek – po ustawieniu dwóch opakowań obok siebie –  tworzą większą przestrzeń graficzną. Dodatkowym „smaczkiem” estetycznym jest trójwymiarowy, wycięty napis „PURE”, komunikujący zarówno „czystość ekologiczną” opakowania, minimalizm estetyczny, jak i najważniejszą cechę – zawartość (czysty sok).

„Wyróżniony produkt stworzyliśmy w ścisłej współpracy z naszym klientem, starając się znaleźć rozwiązanie optymalne pod względem ekonomicznym i ergonomicznym. IceBox jest opakowaniem innowacyjnym, unikatowym, stworzonym w otwartym w zeszłym roku Experience Centre w Koninie. Cieszymy się, że zostało nagrodzone. To dowód na to, że model współpracy Smurfit Kappa z klientami, polegający na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, a także na tworzeniu ich od podstaw, przynosi rezultaty” – podsumowuje Bogdan Orzechowski, Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa Polska, oddział w Koninie i Drezdenku.

Opakowanie Smurfit Kappa otrzymało dwie nagrody w konkursie ART OF PACKAGING