Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa powtarza swój sukces WorldStar w roku 2013

​9 stycznia 2013

Europejskie zakłady Smurfit Kappa zdobyły cztery nagrody WorldStar za swoją specjalistyczną wiedzę w dziedzinie rozwiązań opakowań papierowych.

Zgłoszone rozwiązania poddano ocenie w Singapurze w dniach 26 -28 listopada. WorldStars to najważniejszy na świecie konkurs organizowany przez Światową Organizację Opakowań (ang. WPO — World Packaging Organisation) poddający ocenie opakowania. Nagrody przyznawane są wyłącznie opakowaniom, które już zyskały uznanie w konkursach krajowych lub regionalnych.

W 2013 roku konkurs przyciągnął rekordową liczbę 316 zgłoszeń z 33 krajów w siedmiu kategoriach. Jury złożone z ekspertów z całego świata, które uznało wyższość zgłoszeń Smurfit Kappa i przyznało im nagrody, brało pod uwagę następujące kryteria:

 • Ochrona i konserwacja zawartości
 • Łatwość przenoszenia, napełniania, zamykania, otwierania i ponownego zamykania
 • Atrakcyjny wygląd do sprzedaży
 • Projekt graficzny
 • Jakość produkcji
 • Redukcja kosztów, oszczędność materiału
 • Dbałość o środowisko - ponowne przetwarzanie
 • Pomysłowość konstrukcji
 • Przydatność do warunków miejscowych (produkcja, materiały, rynek, itp.)

Firmie Smurfit Kappa przyznano nagrody WorldStars w kategoriach żywności, napojów oraz opakowań ogólnych.

 • SmuSmurfit Kappa Wellpappe Nord, Niemcy - opakowanie kiełbasek Stairway - kategoria żywności
 • Smurfit Kappa Olomouc s.r.o, Republika Czeska - opakowania na piwo Miller Genuine Draft - kategoria napoje
 • Smurfit Kappa UK - opakowanie protezy „Be-Bionic” - kategoria pozostałe (ogólne)
 • SmSmurfit Kappa UK - opakowanie ceramiki sanitarnej „Toilet-To-Go” - kategoria pozostałe (ogólne)

Nagrody potwierdzają pozycję Smurfit Kappa jako przodującego europejskiego dostawcę opakowań markowych produktów dla producentów z różnych branż na rynku krajowym i międzynarodowym. Dogłębna wiedza Smurfit Kappa pozwala chronić i konsekwentnie utrzymywać wartość marki od etapu produkcji aż do punktu sprzedaży, zapewniając bezpieczną i oszczędną dostawę produktu.

Tony Smurfit, dyrektor operacyjny Grupy Smurfit Kappa komentuje: „Surowa ocena i przyznanie nagrody WorldStar przez naszych kolegów z branży sprawia mi wielką satysfakcję. Nagroda jest sukcesem całego naszego zespołu, a nie tylko specjalistów od poszczególnych aspektów opakowania, jak grafika, druk lub konstrukcja opakowania. Wszyscy jesteśmy niezwykle zaszczyceni, iż przyznając nam cztery nagrody WorldStar w 2013, co następuje po przyznaniu dwóch nagród w 2012 roku, po raz kolejny wyrażono uznanie dla naszej pracy”.

Thomas Schneider, przewodniczący Światowej Organizacji Opakowań: „Konkurs WorldStar to wydarzenie skupiające liderów opakowań z całego świata w jednym tylko celu — wybrania najlepszych z najlepszych wzorów opakowań z każdego kontynentu. Dokonując swojego wyboru, Światowa Organizacja Opakowań promuje kreatywność, która w branży opakowań ma się świetnie i jest niezwykle żywa”.

Zwycięskie opakowania Smurfit Kappa — zdobywcy nagrody WorldStar 2013

Smurfit Kappa Wellpappe Nord, Niemcy - opakowanie kiełbasek Stairway - kategoria żywność

 

 
 
 
Smurfit Kappa Olomouc s.r.o, Republika Czeska - opakowania na piwo Miller Genuine Draft - kategoria napoje

 

 

 
Smurfit Kappa UK - opakowanie protezy „Be-Bionic” - kategoria pozostałe (ogólne)

 

 

 

Smurfit Kappa UK - opakowanie ceramiki sanitarnej „Toilet-To-Go” - kategoria pozostałe (ogólne)

Smurfit Kappa powtarza swój sukces WorldStar w roku 2013