Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa wprowadza nowe rozwiązanie Shelf Smart wspierające sprzedaż detaliczną w sklepach

22 kwiecień 2015

Podczas swej sztandarowej konferencji Innovation Awards firma Smurfit Kappa ogłosiła wdrożenie nowego rozwiązania o nazwie Shelf Smart, wiodącego na rynku podejścia pomagającego klientom szybciej niż kiedykolwiek dotąd tworzyć nowe opakowania.

Smurfit Kappa stworzyła  Shelf Smart, koncentrując się na doskonaleniu efektywności produktów w sklepie. Podejście to, jako pierwsze na rynku, pozwala klientom wybrać rozwiązanie marketingowe optymalnie dopasowane do preferencji kupujących, osiągalne w bezpiecznym środowisku i szybko mierzące reakcje rzeczywistych  kupujących.  Shelf Smart łączy doświadczenie Smurfit Kappa w dziedzinie opakowań z technologią dającą wgląd w preferencje kupujących, z partnerskim podejściem i skutecznymi wzorami opakowań. Jest to najnowszy przykład zaangażowania firmy w otwieranie nowych możliwości i stymulowanie wymiernego sukcesu w biznesie poprzez innowacyjne opakowania.Kierownicy ds. marketingu pozytywnie przyjęli tę inicjatywę, gdyż związany z nią proces jest szybki, spójny i mierzalny, a co więcej wnosi wartość dodaną do ich strategii marketingowych adresowanych do kupujących. Jest ona kontynuacją niedawno opublikowanej Białej Księgi Smurfit Kappa dotyczącej  shopper marketingu: Marketing na półce. W jakim stopniu masz nad nim kontrolę? Badanie wykazało, że konsumenci podejmują 76 procent decyzji o zakupie już w sklepie, co średnio zajmuje im 4 sekundy. Podkreśla to skalę komercyjnego potencjału w punkcie sprzedaży i potrzebę rozwijania strategii marketingowych przez właścicieli marek.

Arco Berkenbosch, wiceprezes działu Innowacji w firmie Smurfit Kappa, powiedział: „U podstaw rozwiązania Shelf Smart leży połączenie ultra-nowoczesnych narzędzi badawczych, jak np. nasza technologia Shelf Viewer, porównująca rozmieszczenie i sprzedaż do 22 000 różnych produktów i miejsc, z naszym globalnym doświadczeniem w zakresie tworzenia opakowań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta tworzonych z myślą o sprostaniu przewidywanym potrzebom. Następnie przy pomocy Store Visualiser 3D testujemy opakowanie w bezpiecznym, wirtualnym środowisku, badając jego wpływ na zachowania rzeczywistych kupujących przy pomocy narzędzi śledzenia wzroku stworzonych we współpracy z naszym partnerem – firmą EyeSee. Dzięki temu Shelf Smart gwarantuje właścicielom marek wymierny sukces biznesowy, wykazując, że dzięki usłudze marketing prowadzony przez naszych klientów w sklepach będzie skuteczniej wpływał na decyzje zakupowe, przekładając się na sukces w biznesie”.

Firma Smurfit Kappa stworzyła rozwiązanie Shelf Smart ze względu na swą nieustanną koncentrację na oszczędzaniu czasu i pieniędzy naszych klientów poprzez wypracowywanie wzoru optymalnego opakowania jeszcze przed uruchomieniem produkcji. W rezultacie cały proces od określenia problemu do przygotowania rozwiązania trwa zaledwie od 4 do 8 tygodni.

Rozwiązanie Shelf Smart to tylko jedna innowacja z całego asortymentu, który przedstawiliśmy na firmowej konferencji poświęconej innowacjom 15 i 16 kwietnia w Holandii. W 2015 r. będzie ona stopniowo udostępniana klientom Smurfit Kappa w poszczególnych krajach europejskich, co zostanie połączone z otwarciem nowego Globalnego Experience Centre na amsterdamskim lotnisku Schiphol. Nasza placówka w Amsterdamie będzie zarazem salonem pokazowym obsługującym światową sieć, jak i miejscem  oferującym zastosowanie lokalnych doświadczeń do tworzenia rozwiązań w zakresie opakowań wraz z klientami. Będzie to jedno z największych Experience centres na świecie. 

Prowadzona przez Smurfit Kappa sieć Experience Centres i  Shelf Smart to najnowsze przykłady firmowej strategii Open The Future, która koncentruje się na zapewnieniu klientom wzrostu w oparciu o specjalistyczną diagnozę problemu oraz innowacje. Odzwierciedlają one szersze zaangażowanie Smurfit Kappa w zapewnienie klientom maksymalnej wartości poprzez tworzenie sprawdzonych rozwiązań, które stymulują sukces w biznesie i optymalizują ścieżkę prowadzącą klientów do zakupu.  

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Smurfit Kappa wprowadza nowe rozwiązanie Shelf Smart wspierające sprzedaż detaliczną w sklepach