Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa wprowadza najnowszą innowację w branży opakowań – rozwiązanie Shelf-Facer

25 Luty 2015

Firma Smurfit Kappa, światowy lider w branży opakowań papierowych, ogłosiła przełomowe rozwiązanie – Shelf-Facer, które jak wykazano, zwiększa widoczności towarów na półkach do 50%, prowadząc tym samym do znacznego zwiększenia potencjalnej sprzedaży.   

Rygorystyczne testy i szczegółowy wgląd w zachowania kupujących potwierdziły korzyści tego unikatowego rozwiązania, które stawia produkty w czołówce opakowań gotowych do wystawienia na półki, znacznie poprawiając ich prezentację i zapewniając markom pełne wykorzystanie atutów marketingu sklepowego.

Nowy produkt Shelf-Facer pojawia się na rynku niedługo po wydaniu Białej Księgi dla klientów Smurfit Kappa – Marketing na półce – w jakim stopniu masz nad nim kontrole? – który informował, że mimo iż 76% decyzji zakupowych konsumenci podejmują już w sklepie, marki często nie wykorzystują potencjału marketingowego tego faktu, w szczególności w punktach sprzedaży i na półce.

Aby sprostać temu wyzwaniu, Smurfit Kappa zaprosiła do współpracy najkreatywniejsze umysły spośród swoich ponad 700 projektantów na świecie. Zlecono im stworzenie rozwiązania maksymalizującego widoczność produktów na półkach, wynikiem tych prac jest innowacyjne i komercyjne rozwiązanie dla marek, gwarantujące łatwe znalezienie i zakup produktów w sklepie.

Shelf-Facer zapewnia stałą widoczność i dostępność produktu z przodu półki, aby konsumenci mogli go z łatwością znaleźć. Zakupiony produkt jest natychmiast zastępowany od tyłu kolejnym co znacznie poprawia widoczność i zwiększa sprzedaż.

 

Najnowsze badania szacują, że dzięki lepszej prezentacji produktów na półce można osiągnąć znaczny wzrost sprzedaży.  W celu ilościowej oceny i zrozumienia wpływu Shelf-Facer firma Smurfit Kappa wykorzystała swoją unikalną technologię śledzenia wzroku, opracowaną we współpracy z partnerską spółką Eyesee, aby określić miejsca na półce sklepowej, które najbardziej przyciągają wzrok kupujących. Wyniki dowiodły, że Shelf-Facer zwiększa widoczność produktów na półkach nawet o 50%.

   

Arco Berkenbosch, wiceprezes działu Innowacji w firmie Smurfit Kappa, powiedział: „Po wielu testach i badaniach ufamy, że Shelf-Facer sprawdzi się jako ważne nowe narzędzie, które pomoże markom sprzedać więcej produktów w sklepach. Rozumiemy wagę przyciągnięcia uwagi klienta w punkcie zakupu i zgodnie z naszym nieustannym zaangażowaniem w maksymalizację wartość dla naszych partnerów biznesowych, mamy przyjemność zaprezentować nasz nowy produkt, który sprawdził się już jako dźwignia sukcesu handlowego”.

Shelf-Facer to jedna innowacja z całego asortymentu, który przedstawimy na Konferencji Innovation Awards 15 kwietnia w Holandii. Wprowadzenie na rynek rozwiązania Shelf-Facer to najnowszy przykład dużego zaangażowania firmy Smurfit Kappa w maksymalizację wartości dla jej klientów, poprzez tworzenie sprawdzonych, innowacyjnych opakowań, które mają stać się dźwignią sukcesu biznesowego odgrywając rozstrzygającą rolę w jakże ważnym pierwszym momencie prawdy, kiedy to konsumenci wybierają którąś spośród dostępnych marek. Rozwiązanie jest kontynuacją stosowanej przez firmę strategii Open The Future, zapewniającej klientom wzrost w oparciu o dogłębną wiedzę i innowacje.

 

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Smurfit Kappa wprowadza najnowszą innowację w branży opakowań – rozwiązanie Shelf-Facer