Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Publikacja raportu zrównoważonego rozwoju za rok 2011

Dublin, London 26 czerwca 2012


Smurfit Kappa Group plc („Smurfit Kappa” lub „Grupa”), jeden z największych na świecie zintegrowanych producentów opakowań papierowych prowadzący działalność w Europie i Ameryce Łacińskiej, ogłasza publikację piątego rocznego raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju za 2011 rok.

Raport zawiera szczegółowe informacje dotyczące wizji Smurfit Kappa i bieżącej działalności spółki w ważnej dziedzinie, jaką jest zrównoważony rozwój. Raport przedstawia zobowiązanie Grupy do oferowania ekologicznych rozwiązań opakowań papierowych i podkreśla podejście do zrównoważonego rozwoju w najważniejszych obszarach – środowiska naturalnego, społeczeństwa i działalności gospodarczej.

Gary McGann, Chief Executive Officer Grupy komentuje: „Mamy przyjemność ogłosić publikację naszego Raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju za 2011 rok. Po raz kolejny grupie Smurfit Kappa udało się wykazać, że zrównoważony rozwój może iść w parze z dochodowym wzrostem. Uważamy, że w czasie, w którym gospodarka stawia przed nami wysokie wymagania, zrównoważony rozwój jest najważniejszym czynnikiem różnicującym na rynku. W szczególności nadal czynimy postępy w realizacji naszego celu na 2015 rok – uzyskania certyfikatu kontroli pochodzenia produktu (ang. Chain of Custody), który zagwarantuje wiarygodne pochodzenie całego produkowanego przez nas asortymentu papieru i opakowań. Grupa Smurfit Kappa zobowiązała się kontynuować budowę ekologicznego i odpowiedzialnego przedsiębiorstwa służącego klientom i oferującego korzyści wszystkim zainteresowanym stronom”.

Dodaje: „38 000 naszych pracowników ma odpowiednie doświadczenie i znajomość tematu, by spełnić i wyprzedzać oczekiwania naszych klientów w sposób przyjazny środowisku. Nasi pracownicy gorąco wierzą, że ich wysiłki naprawdę przyczynią się do sukcesu klientów i uczynią cykl życia produktu bardziej ekologicznym. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za ich oddanie i ciężką pracę”.

Raport dotyczący zrównoważonego rozwoju 2011 | Najważniejsze punkty

Certyfikat kontroli pochodzenia produktu

  • Od pierwszego kwartału 2011 roku 100% papierni Smurfit Kappa w Europie posiada certyfikat FSC i/lub PEFC.
  • W ostatnim kwartale 2011 roku, trzy meksykańskie papiernie Smurfit Kappa pomyślnie przeszły audyt w celu uzyskania certyfikatu zgodności z programem FSC i na początku 2012 roku otrzymały certyfikaty.
  • W 2011 roku znaczący postęp odnotowano w procesie certyfikacji produkcji opakowań Smurfit Kappa zarówno w Europie, jak i Ameryce Łacińskiej. Obecnie 44% linii produkcyjnych jest certyfikowanych.

Redukcja emisji CO₂ i związków organicznych w zrzucanych wodach (ChzT)

  • Grupa zmniejszyła bezpośrednią i pośrednią emisję CO₂ z paliw kopalnych o 2,9% (licząc rok do roku).
  • W 2011 roku i na początku 2012 roku w wielu naszych papierniach zakończono inwestycje, które doprowadzą do znaczącego obniżenia emisji CO₂ w tych zakładach.
  • W 2011 roku zakończono budowę nowego zakładu uzdatniania wody w papierni Smurfit Kappa w Bernal (Argentyna). Zakład uruchomiono na początku 2012 roku.

Relacje z pracownikami

  • Przedłużono na następne cztery lata umowę z Europejskimi Radami Zakładowymi Grupy.

Opakowania ekologiczne

  • W 2011 roku Paper To BoxTM, wyjątkowe narzędzie Grupy Smurfit Kappa do analizowania analizowania własności papieru, tektury i opakowań, rozszerzono o parametry środowiskowe. W rezultacie można obecnie od razu ocenić wpływ każdego rozwiązania opakowaniowego na środowisko naturalne.

Nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

  • IW Europie Grupa wprowadziła konkursy zrównoważonego rozwoju w zakresie ekologicznego projektowania, udoskonalania procesów i łańcucha dostaw oraz inicjatyw mających na celu zaangażowanie społeczności lokalnych. Pierwsze konkursy odbyły się w marcu 2012.

Raport dotyczący zrównoważonego rozwoju 2011 jest dostępny na stronie www.smurfitkappa.com

W celu uzyskania egzemplarza wydrukowanego prosimy o kontakt: sustainability@smurfitkappa.com

Download the report.

Download this press release.

Kontakt:

Steven Stoffer

Smurfit Kappa

Tel: +31 (0)20 44 21 138

sustainability@smurfitkappa.com

Publikacja raportu zrównoważonego rozwoju za rok 2011