Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Pudełko na prezent w kształcie pryzmatu

Wyjątkowa konstrukcja do pakowania prezentów w eleganckim stylu

Naszym celem było stworzenie takiego opakowania na prezent, które wyróżnia się wśród opakowań już obecnych na rynku. Wyzwanie polegało na stworzeniu nowego, interesującego kształtu, który jednocześnie byłby łatwy do złożenia, przy czym by projekt mógł być uznany za udany, należało też wziąć pod uwagę opłacalność.

Droga

Nasz zespół urządził prawdziwą burzę mózgów, koncentrując się na wymyśleniu takiego wzoru, który wyróżniałby nasze opakowanie na prezent wśród wszystkich innych. Gdy przyjrzeliśmy się bliżej standardowym opakowaniom, rzuciła się nam w oczy pewna rzecz: wszystkie były prostopadłościanami! Jak mogliśmy wykorzystać to odkrycie? Oczywiście wymyślając taki kształt, który na pewno wyróżniałby się w tłumie, czyli trójkątny pryzmat.

Rezultat

Odkrycie znakomitego kształtu produktu to nie wszystko - teraz należało go skonstruować. Rozwiązaniem okazał się nowo zainstalowany lito-laminator w Smurfit Kappa Dyboflex w Vejle (Dania), gdzie opakowanie jest produkowane z trzech warstw jednolitego, czarnego tworzywa. Wyjątkowa konstrukcja pozwala zamienić płaski arkusz w kształt pryzmatu z wykorzystaniem dodatkowego procesu klejenia.

 

"Znaleźliśmy kształt, który wyróżnia nas
z tłumu"       

Michael Nielsen, dprojektant Smurfit Kappa Dania

 

Możliwości

Pudełko w kształcie pryzmatu ma wiele zalet: nie zajmuje wiele miejsca
i można je łatwo złożyć na miejscu, zatem eliminuje się wysoki koszt miejsca składowania. Obsługa
i składanie są bardzo łatwe! Choć pudełko wykonane jest z jednolitego, czarnego tworzywa, można także wykonać na nim nadruk, tworząc w pełni spersonalizowane pudełko na prezent. Można również zmienić jego wielkość, wedle potrzeby zmniejszając ją lub zwiększając. Wreszcie ostatnia, choć nie najmniej ważna cecha nowego opakowania: nadaje się ono do wielokrotnego użytku, z korzyścią dla środowiska naturalnego.
 To prawdziwie innowacyjne wzornictwo!

 

 

Innovative packaging case studies

More innovation case studies

Pudełko na prezent w kształcie pryzmatu