Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa otrzymuje nominacje PPI 2013

​23 październik 2013

Nominacje PPI podkreślają zaangażowanie grupy Smurfit Kappa w zrównoważony rozwój

Grupa Smurfit Kappa, jeden z największych na świecie kompleksowych producentów opakowań papierowych z oddziałami w Europie i obu Amerykach, otrzymała dziewięć nominacji w sześciu kategoriach konkursu rozpisanego w 2013 roku przez czasopismo Pulp & Paper International („PPI”). Kilka nominacji w więcej niż jednej kategorii wzmacniają pozycję Grupy jako czołowego gracza w światowej branży opakowań papierowych.

Gary McGann, dyrektor generalny Grupy tak skomentował nominacje: „Jestem bardzo dumny ze wszystkich zakładów Smurfit Kappa nominowanych do tegorocznych nagród czasopisma PPI. Te nominacje pokazują nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną w naszych relacjach z klientami, dostawcami, pracownikami, miejscową społecznością i w szeroko pojętym środowisku. We wszystkich naszych działaniach promujemy kulturę zrównoważonego rozwoju, a nominacje potwierdzają zaangażowanie naszych pracowników na całym świecie”.

Konkurs czasopisma Pulp & Paper International

 

Konkurs czasopisma Pulp & Paper International po raz pierwszy zorganizowano w 2009 roku. Jest to jedyny konkurs na świecie poświęcony osiągnięciom firm, zakładów i osób z branży celulozowo-papierniczej. Zwycięzców edycji 2013 poznamy w grudniu.

 

 

 
Wśród nominacji otrzymanych przez Smurfit Kappa znajdują się:

 

Nagroda | Strategia Środowiskowa Roku — Oddział produkcji opakowań w Meksyku

  • Oddział Smurfit Kappa w Meksyku opracował kompleksowy program ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, skupiający się na ludziach i korzyściach socjalnych dla społeczności, który doprowadził do obniżenia wpływu na środowisko naturalne.

Nagroda | Strategia Środowiskowa Roku — Piteå (Szwecja)

  • Zakład produkcji papieru siarczanowego Smurfit Kappa Piteå nominowano za strategię „najlepszą w swojej klasie.” Zakłady w Piteå produkują papier siarczanowy praktycznie bez emisji CO₂ pochodzącego z paliw kopalnych, dzięki czemu produkt ten nie narusza równowagi ekologicznej.

Nagroda | Biostrategia Roku — Roermond (Holandia)

  • Zakład Smurfit Kappa Roermond opracował wyjątkowy proces przetwarzania palnych odrzutów w około 15 000 ton granulowanego (bio) paliwa o wysokiej wydajności cieplnej (Rofire®), ograniczając emisję CO₂ pochodzącego z paliw kopalnych o 20 000 ton rocznie.

Nagroda | Biostrategia Roku – Piteå (Szwecja)

  • Zakład produkcji papieru siarczanowego Smurfit Kappa w Piteå przoduje w wykorzystaniu biomasy. Od wielu lat fabryka jest mocno zaangażowana w badania naukowe w zakresie „zielonych technologii.” W zakładach Piteå opracowano wyjątkowy proces eksploatacji wapienników opalanych wyłącznie trocinami.

Nagroda | Nagroda za oszczędność wody — Wrexen (Niemcy)

  • Zakład Smurfit Kappa Wrexen nominowano za zamknięcie obiegu wody przemysłowej w zakładzie w ekologiczny i najbardziej efektywny sposób. Rozwiązanie kładzie nacisk nie tylko na ograniczenie zużycia czystej wody, ale również na inne aspekty eksploatacyjne i procesowe.

Nagroda | Postęp innowacyjny w opakowaniach ekologicznych — Lody Thiriet (Francja)

  • Opakowania Smurfit Kappa dla lodów Thiriet, opracowane wspólnie z klientem, spełniają najsurowsze wymagania przemysłu spożywczego. Nowe monomateriałowe opakowanie z powodzeniem zastępuje opakowania wykorzystujące wiele materiałów. Nowe rozwiązanie ułatwia ponowne przetwarzanie i charakteryzuje się niższą emisją substancji węglopochodnych w porównaniu z  poprzednimi rozwiązaniami.

Nagroda | Postęp innowacyjny w opakowaniach ekologicznych — pudełko na kwiaty do wielokrotnego użytku (Holandia)

  • Pudełko na kwiaty Smurfit Kappa TwindiGo stanowi odpowiedź na zgłoszoną przez branżę potrzebę opracowania rozwiązania opakowaniowego wymagającego mniejszej przestrzeni magazynowej a także mocniejszego, solidniejszego i łatwiejszego do składania. Opakowanie można wykorzystywać wielokrotnie, przez co ogranicza ślad CO₂w transporcie.

Smurfit Kappa otrzymuje nominacje PPI 2013