Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa zdobywa dwie światowe nagrody PPI 2013

Podczas ceremonii wręczania nagród czasopisma PPI, która odbyła się 11 grudnia w Dubaju, cenionej za zaangażowanie w zrównoważony rozwój grupie Smurfit Kappa przyznano najwyższe nagrody w kategoriach Bio Strategy of the Year oraz Mill Manager of the Year.

Niniejsze dwie nagrody wzmacniają światową pozycję Grupy jako czołowego gracza w branży opakowań papierowych oraz kolejny raz pokazują stałe dążenie firmy do doskonałości.

Gary McGann, dyrektor generalny Grupy, tak skomentował nagrody: „Te nagrody są dowodem zaangażowania Smurfit Kappa w dostarczanie swoim klientom ekologicznych rozwiązań opakowań papierowych przy jednoczesnym poszanowaniu społeczności, w których działamy oraz szeroko rozumianego środowiska”.

Konkurs czasopisma Pulp & Paper International (PPI) po raz pierwszy zorganizowano w 2009 roku. Jest to jedyny na świecie konkurs dedykowany osiągnięciom firm, zakładów i osób z branży celulozowo-papierniczej oraz opakowaniowej.

Dyrektor roku w zakładzie produkcyjnym – Jo Cox, Roermond Papier (Holandia)

Smurfit Kappa Roermond Papier jest największym w Grupie, i jednym z największych w Europie, zakładem produkcji tektury makulaturowej na opakowania. Pod kierownictwem Jo Coxa stał się zakładem z silnymi wartościami, doskonałą wydajnością i oddanymi pracownikami z pasją do tworzenia ekologicznych produktów o wysokiej jakości. Dowodem sukcesu jest stały wzrost produkcji, wysoka wydajność i powszechna wśród klientów opinia ekologicznego dostawcy papieru opakowaniowego.

Bio Strategy of the Year – Roermond (Holandia)

Zakład Smurfit Kappa Roermond Papier został wyróżniony za opracowanie skutecznej strategii zrównoważonego rozwoju, tworzącej cenne rozwiązania dla prawie wszystkich strumieni odrzutów. Zakłady tworzą wartość w unikatowym procesie przetwarzania palnych odrzutów w około 15 000 ton granulowanego (bio)paliwa o wysokiej wydajności cieplnej (Rofire®), znacznie ograniczając emisję CO2 pochodzącego z paliw kopalnych.   Obecnie około 99,5% dostarczanych do zakładu surowców jest wykorzystywane i przetwarzane na wartościowe i użyteczne produkty.

Smurfit Kappa zdobywa dwie światowe nagrody PPI 2013