Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Nowa inwestycja Smurfit Kappa Polska

Nowa inwestycja Smurfit Kappa Polska

Smurfit Kappa Polska uruchomiła w kwietniu br. nowoczesną linię do produkcji opakowań z nadrukiem o wysokiej jakości.

Smurfit Kappa Polska oddała do użytku dużą inwestycję w fabryce w Pruszczu Gdańskim na terenie Polski Północnej. Inwestycja obejmuje siedmio-kolorową drukarkę fleksograficzną, wykrawarkę rotacyjną wraz z kompletną linią do „handlingu” opakowań.

Instalacja najnowszej generacji maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej jest spójnym elementem strategii rozwoju SKP. Fabryka w Pruszczu Gdańskim od lat specjalizuje się w druku wysokiej jakości, współpracując z sukcesem z międzynarodowymi koncernami jak również z wieloma odbiorcami lokalnymi. Dzięki nowej inwestycji SKP będzie mogła zaproponować klientom z całej Polski opakowania o bardzo zaawansowanym nadruku, którego jakość jest absolutnie najwyższa w technice fleksograficznej. Nowa maszyna to również znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Pruszczu Gdańskim w segmentach opakowań, które systematycznie rosną. Smurfit Kappa Polska obserwuje stały, dynamiczny wzrost zapotrzebowania na opakowania o wysokiej jakości
i wielokolorowym nadruku zarówno w branży spożywczej, chemicznej  jak i technicznej. Wzrost ten jest wyraźnie widoczny w bardzo szybko rozwijających się  nowoczesnych sieciach handlowych
i jest odzwierciedleniem  potrzeb producentów żywności, kosmetyków, chemii gospodarczej czy elektroniki.

Rynek opakowań z tektury falistej jest w Polsce wysoce konkurencyjny lecz dzięki inwestycji
w ultra-nowoczesną i wydajną maszynę przetwórczą, Smurfit Kappa Polska zyskuje zdecydowaną przewagę konkurencyjną w zakresie fleksograficznej techniki nadruku. To wielki krok naprzód dla polskiej grupy i znaczące umocnienie jej pozycji na rynku opakowań produkowanych na bazie papieru.

Smurfit Kappa Polska to 5 nowoczesnych zakładów specjalizujących się w różnych kategoriach opakowań  z tektury falistej takich jak zaawansowane opakowania dla agrobiznesu, „XXL & Heavy Duty” dla branży technicznej i budowlanej, czy wreszcie High Quality Post Print dla branży spożywczej i elektrotechnicznej. SKP oferuje najnowocześniejsze i unikatowe rozwiązania, wsparcie techniczne oraz know how w zakresie usprawnienia łańcucha logistycznego. Dzięki temu jest
w stanie zaoferować klientom nie tylko doskonałej jakości opakowania lecz również znacząco przyczynić się do poprawy ich procesów operacyjnych realizując tym samym koncepcję zrównoważonego rozwoju (sustainability) w praktyczny sposób.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystego otwarcia nowej linii produkcyjnej.

Nowa inwestycja Smurfit Kappa Polska