Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

FSC® wyraża uznanie dla Smurfit Kappa

15 March 2013 


FSC® wyraża uznanie dla Smurfit Kappa za zaangażowanie w propagowanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej

Światowego lidera w branży opakowań papierowych, Smurfit Kappa UK, wyróżniono za wybitne zasługi dla propagowania odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wyróżnienie przyznano za wsparcie udzielone przez spółkę dla „Piątku FSC”, czyli ogólnokrajowego dnia wiedzy o Forest Stewardship Council, który odbył się 28 września 2012 r.

Mike Fadden, dyrektor regionalny Smurfit Kappa na region wschodni przyjął w imieniu Smurfit Kappa UK nagrodę od dyrektora wykonawczego FSC UK, Charlesa Thwaitesa MBE we wtorek 19 lutego 2013 r. Obecni byli także Melvyn Mabbutt, dyrektor zarządzający Smurfit Kappa Diss i David Upton, dyrektor zakładu Smurfit Kappa w Peterborough.  

Charles Thwaites, dyrektor wykonawczy Forest Stewardship Council (po lewej) przekazuje Mikowi Faddenowi, dyrektorowi regionalnemu Smurfit Kappa na region wschodni, nagrodę za wybitny wkład (FSC 2012 Outstanding Contribution Award).

 

„Piątek FSC” jest świętem lasów na całym świecie i pomaga propagować zarządzanie lasami
w sposób odpowiedzialny oraz podkreśla rolę FSC w tym zadaniu.

Nagroda przyznawana jest organizacjom podejmującym się określonego projektu lub działania w celu promowania odpowiedzialnego leśnictwa w Wielkiej Brytanii. WWF i Royal Mail zdobyły nagrody FSC w 2011 roku, natomiast spółka M&S została wyróżniona za swoje osiągnięcia w ubiegłym roku. Za wybitny wkład w system FSC również pozytywnie oceniona została spółka Bovis Lend Lease za certyfikację projektu wioski sportowców olimpijskich.

Spółkę Smurfit Kappa wybrano do przyznania nagrody FSC UK w uznaniu za działania promocyjne
i edukacyjne podjęte w ramach „Piątku FSC 2012”. Spółkę wyróżniono za sukces w docieraniu do miejscowych społeczności i pomoc w szerzeniu przekazu FSC z wyobraźnią i entuzjazmem.

W obchodach „Piątku FSC” uczestniczyło kilka zakładów Smurfit Kappa. Współpracowały one z miejscowymi szkołami i społecznościami w celu kształcenia dzieci w kwestiach zarządzania lasami
w sposób odpowiedzialny. W celu rozpropagowania przekazu wśród pracowników podjęto odpowiednie działania i zastosowano komunikację wewnętrzną.

W szczególności wyróżniono region wschodni za działania podjęte w zakładach Diss, March i Peterborough. Charles Thwaites, dyrektor wykonawczy Forest Stewardship Council, pełniący również funkcję wysokiego szeryfa Herefordshire komentuje: „W ciągu roku przyznajemy nie więcej niż pięć lub sześć nagród za wybitny wkład. Jest wiele firm, które bardzo zasługują na nagrodę, ale nagrody przyznajemy w uznaniu za przeprowadzenie konkretnych projektów, w które firmy się angażują i propagują FSC. Dlatego spółka Smurfit Kappa znalazła się w doborowym towarzystwie.

Jako organizacja polegamy na firmach angażujących się w misję FSC oraz przekazujących własnym klientom znaczenie współpracy z FSC w celu rozpowszechniania naszej misji i edukowania klientów. Piątek FSC to doskonały sposób, by osiągnąć ten cel”.

Melvyn Mabbutt zwraca uwagę: „Udział dzieci i młodzieży z miejscowych szkół nie tylko promował znaczenie zrównoważonego leśnictwa, ale również rozbudzał wielkiego ducha wspólnoty. Pomysł zasadzenia drzew z okazji „Piątku FSC” miał na celu rozpoczęcie długotrwałej relacji z miejscową wspólnotą, ponieważ dzieci będą wracać do zakładu, by obserwować wzrost sadzonek. Pragniemy dalej rozwijać tę ideę instalując w przyszłości karmniki”.

 

FSC® wyraża uznanie dla Smurfit Kappa