Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Ograniczenie zużycia energii w papierniach w Austrii i Holandii

20 lat udanego zarządzania energią poskutkowało znacznym obniżeniem zużycia energii w stosunku do wielkości produkcji

Papiernia Nettingsdorfer (Austria

W ciągu ostatnich 20 lat, dzięki dogłębnej analizie procesu produkcji, papiernia Nettingsdorfer dokonała rozpoznawalnego na arenie międzynarodowej postępu w dziedzinie ograniczenia zużycia energii, oraz określiła znaczny potencjał redukcji zapotrzebowania na energię.

Ciągłe usprawnianie i optymalizacja doprowadziły do:

  • 50% redukcji emisji CO2 z paliw kopalnych w stosunku do wielkości produkcji

Pomimo tego, że produkcja papieru wzrosła o 69% od 1990 r., papiernia osiągnęła:

  • 32% spadek emisji CO2 z paliw kopalnych

  • 34% spadek zużycia paliwa w przeliczeniu na tonę papieru.

Te wskaźniki są dużo wyższe niż ograniczenia wynikające z realizacji protokołu z Kioto i/lub europejskich celów w zakresie redukcji emisji.

Papiernia Roermond (Holandia)

W 1989 roku została podpisana umowa pomiędzy rządem Holandii i Holenderskim Stowarzyszeniem Przemysłu Papierniczego, której celem było obniżenie o 20% całkowitego zużycia energii na tonę papieru wyprodukowanego w 1998 roku. Umowa obejmowała zarówno energię wytwarzaną bezpośrednio z paliw (energia pierwotna), jak i pobieraną energię elektryczną. Nasza papiernia Roermond przyłączyła się do tej inicjatywy.

Celem drugiej umowy, dotyczącej energii pierwotnej, podpisanej między partnerami było wdrożenie „najlepszych praktyk” przez wszystkie holenderskie papiernie do 2012 roku.

Od 1989 roku papiernia znacznie poprawiła swoją wydajność energetyczną w stosunku do wielkości produkcji poprzez osiągnięcie:

  • 31% spadku zużycia energii na tonę papieru,

  • 32% spadku emisji CO2 na tonę papieru.

 

Ograniczenie zużycia energii w papierniach w Austrii i Holandii