Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Firma Eataly wybrała Smurfit Kappa do wprowadzenia jej produktów na rynek globalny

Eataly, the world-renowned food retail and dining concept, and Vino Libero, its underlying wine project, have appointed Smurfit Kappa to help expand into new international markets.

12 sierpień 2014

Znany na całym świecie detaliczny sprzedawca produktów spożywczych i sieć restauracji Eataly wraz z jej oddziałem prowadzącym sprzedaż wina – Vino Libero, zadecydowały, że właśnie Smurfit Kappa pomoże im rozszerzyć sprzedaż na zagraniczne rynki.

Będzie to kolejny krok w rozwoju firmy, po pomyślnym rozszerzeniu działalności na USA, Japonię, Turcję, Emiraty Arabskie i rodzime Włochy.

Współpraca Smurfit Kappa z oferującą posiłki i napoje spółką pomogła już w uzyskaniu globalnego zasięgu poprzez przygotowanie szerokiej gamy innowacyjnych opakowań. Spółka zajmująca się przede wszystkim produkcją opakowań na bazie papieru, dzięki swej obecności na wielu światowych rynkach, była wyjątkowym  partnerem do doradzenia sposobu globalnej ekspansji i sprawiła, że stosowane przez Eataly i Vino Libero opakowania są optymalnie dostosowane do nawyków lokalnych konsumentów.

Firmie Eataly przyświeca jeden – prosty choć ambitny – cel: sprawić by ich produkty spożywcze i wino było dostępne na całym świecie i miały tę samą wysoką jakość, co we Włoszech. Wyzwanie stojące przed Smurfit Kappa polega na stworzeniu innowacyjnych opakowań i rozwiązań w dziedzinie transportu, które pozwolą zrealizować ten cel. Producent opakowań skorzystał ze swojego olbrzymiego doświadczenia by zapewnić realizację misji Eataly i Vino Libero. W tym celu przygotowano całą gamę wyjątkowych materiałów.

Współpraca obu spółek układa się doskonale dzięki temu, iż łączy je wiele wspólnych cech, takich jak pasja tworzenia produktów o wysokiej jakości i wspólna wiara w zrównoważony rozwój. Przykładem może być tutaj ekologiczne opakowanie Bag-in-Box® packaging stworzone dla Vino Libero, które dyrektor firmy Eataly nazwał „genialnym narzędziem dystrybucji” ich asortymentu win. Dostarczając Eataly wszystkie potrzebne opakowania, Smurfit Kappa nadal zaspokaja jej potrzeby w dziedzinie opakowań na całym świecie i ugruntowała swą pozycję, którą Farinetti opisuje jako „niezbędną dla całej naszej branży”.

Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa Italia i Smurfit Kappa Bag-in-Box® – Saverio Mayer powiedział:

„Fantastycznym aspektem naszej współpracy z Eataly jest to, że nasze zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych opakowań idealnie uzupełnia się z celem Eataly czyli dostarczaniem lokalnych produktów klasy premium na rynki globalne. Mogliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w tym zakresie do stworzenia postępowych rozwiązań na miarę rozwijającej się marki. Cieszymy się na dalszą współpracę z Eataly i dopisanie w kolejnych miesiącach i latach dalszych rozdziałów do historii ich rozwoju”.

Dyrektor Naczelny Eataly, Francesco Farinetti, powiedział:

„Z wielką radością nawiązaliśmy współpracę ze Smurfit Kappa, jako że szukaliśmy nie tylko silnego, globalnego dostawcy, który sprosta naszemu zapotrzebowaniu na szeroką gamę różnorodnych opakowań, ale także takiego, który pomógłby w realizacji naszej misji na wszystkich kontynentach. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z dostawcą, który mógłby zapewnić tak kompleksowe rozwiązanie, zaś zdolność Smurfit Kappa do nieustannego rozwijania innowacyjnych produktów sprawia, iż jest to partnerstwo idealne”. 

Jest to przykład nieustannego zaangażowania Smurfit Kappa we wspieranie ekspansji innych marek na rynku globalnym i jest zgodne z nową strategią marki globalnej, aktywnej w 32 krajach, której hasłem jest ‘Open the future’

Nowa strategia skupia się na zapewnieniu rozwoju klienta na drodze analizy potrzeb oraz innowacji, odzwierciedlając ciągłe starania właścicieli marki o zdobycie najważniejszego „pierwszego momentu prawdy”, kiedy klienci decydują się na określoną markę.  Realizacja tej idei odbywa się za pośrednictwem dynamicznej mikrowitryny, gdzie seria filmów przedstawia, w jaki sposób klienci z całego świata wspólnie z firmą Smurfit Kappa tworzą innowacyjne rozwiązania zapewniające komercyjny sukces.  Nową mikrowitrynę można odwiedzić pod adresem www.openthefuture.pl.
Będzie to platforma do wymiany informacji, która będzie regularnie aktualizowana.  ​

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Firma Eataly wybrała Smurfit Kappa do wprowadzenia jej produktów na rynek globalny