Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Domy z tektury falistej jako schronienie tymczasowe

Smurfit Kappa Benelux wspiera inicjatywę dostarczania sprawdzonych
w praktyce domów z tektury falistej jako tymczasowego schronienia
w nagłych sytuacjach

Smurfit Kappa Benelux sponsoruje Lions Europe Forum 2011 oraz z dumą wspiera inicjatywy Fundacji Calamatic w niesieniu pomocy ludziom na terenach dotkniętych katastrofami poprzez dostarczanie tymczasowych schronień  z tektury falistej.

Udane testy przeprowadzono w Pakistanie i Panamie. Schronienie można wyposażyć w panele słoneczne i podłączyć do mediów. Posiada wewnętrzną konstrukcję nośną i jest odporne na wodę, ogień oraz promienie UV.

Domy mają stanowić wsparcie dla ofiar katastrof jako schronienie przez dłuższy okres, a nie wyłącznie jako pierwsza pomoc.  

 Corrugated Houses Benelux.jpg

Na forum odbywającym się w Maastricht w Holandii, wielu odwiedzających z różnych krajów europejskich miało okazję z bliska przyjrzeć się prototypowi domu z tektury falistej. Wszyscy odwiedzający zareagowali entuzjastycznie na projekt domów z tektury falistej i byli oczarowani naszymi pozytywnymi doświadczeniami.

Przewodniczący Rady Lions Club, Jan Troost, był bardzo zadowolony ze wsparcia Smurfit Kappa Benelux i powiedział, że wierzy w daleko idącą współpracę. „Zbudowano pierwszy most pomiędzy różnymi partnerami, a teraz nadszedł czas, aby myśleć o kolejnych etapach dalszego rozwoju tego znakomitego projektu i przyczynić się do poprawy warunków życia najbiedniejszych społeczności”.

Smurfit Kappa Benelux  uważa społeczną odpowiedzialność biznesu za część ciągłego procesu budowania  długoterminowych wartości. Chris Wiegers, kierownik ds. klientów kluczowych w Smurfit Kappa Twincorr powiedział: „Jesteśmy bardzo zaangażowani w budowę bardziej solidarnego świata”.

Domy z tektury falistej jako schronienie tymczasowe