Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa wkracza na dynamiczny rynek Ameryki Centralnej, przejmując CYBSA

​9 Marzec 2015 

Smurfit Kappa Group z przyjemnością ogłasza uzgodnienie przejęcia Grupo CYBSA, niezależnego producenta składanych kartonów z tektury falistej i opakowań elastycznych działającego na terenie Salwadoru i Kostaryki.

CYBSA jest prywatną spółką zatrudniającą około 1 000 osób, której aktywa netto na dzień 31 grudnia 2014 roku miały wartość 40 milionów dolarów. Prowadzi ona pięć zakładów zlokalizowanych na dynamicznie rozwijających się rynkach Salwadoru i Kostaryki, z których obsługuje rosnącą bazę klientów na rynkach krajowych, jak również w Gwatemali i Hondurasie.
 
Po realizacji w 2014 r. w obydwu Amerykach przejęć o łącznej wartości 160 milionów euro, przejęcie CYBSA będzie kolejnym krokiem ku rozszerzeniu obecności SKG w tym regionie. Zapewni nam niezrównaną podaż opakowań w 12 krajach od południa Stanów Zjednoczonych po Argentynę. Na tych rynkach Grupa ma unikalną pozycję największego, ponadregionalnego dostawcy, może tam wykorzystywać swą, coraz bardziej globalną, perspektywę i różnicować ofertę celem budowania wartości dla naszych klientów.
 
Przejęcie od samego przyniesie korzyści finansowe, zamknięcie transakcji przewiduje się na drugi kwartał 2015 r. pod warunkiem wypełnienia lokalnych wymagań i zatwierdzenia przez organ regulacyjny. EBITDA (zysk przed spłatą odsetek, opodatkowaniem i amortyzacją) w 2014 roku to około 13 milionów dolarów a oczekiwany efekt synergii to wartości około 6 mln dolarów, z czego ponad 4 mln dolarów w pierwszym roku, po uwzględnieniu wartości synergii grupa dokona przejęcia przy mnożniku 5,5 x EBITDA.

 
Dyrektor Naczelny Grupy Smurfit Kappa Gary McGann powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy uzgodnione przejęcie CYBSA i cieszymy się na dołączenie znakomitego zespołu z CYBSA do Smurfit Kappa Group. Transakcja odzwierciedla nasze nieustanne zaangażowanie w rozszerzanie obecności na rynku obu Ameryk i będzie kolejnym wzmocnieniem potencjału SKG do zapewniania innowacyjnych, kierowanych znajomością warunków, zróżnicowanych i zwiększających wartość rozwiązań dla obecnych i przyszłych klientów w obu Amerykach”.

Kliknij tutaj aby odwiedzić naszą mikrostronę Open the future i zobaczyć jak nasi klienci współpracują z nami rozwijając swój biznes.

Smurfit Kappa wkracza na dynamiczny rynek Ameryki Centralnej, przejmując CYBSA