Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Sukces rynkowy palet z tektury falistej

​24 Luty 2014

Niemiecki oddział Smurfit Kappa rozwija paletę Adconnect pozwalającą klientom znacznie zmniejszyć ślad węglowy.

Palety Adconnect dostarczane są klientom w postaci płaskich arkuszy tektury falistej z innowacyjną powłoką kleju o nazwie „Adconnect”.   Palety szybko i łatwo się montuje, a dzięki innowacyjnej metodzie klejenia nie są przy tym wymagane żadne narzędzia.

Jeden samochód ciężarowy może przewieźć taką samą liczbę palet Adconnect, co osiem samochodów ciężarowych wypełnionych paletami tradycyjnymi.

 

Metoda klejenia AdConnect opracowana przez Smurfit Kappa Wellit Wellpappenwerk w Delbrück oparta jest na takiej samej zasadzie, co klejenie kopert. Klej pokrywający dwie powierzchnie aktywuje się po dociśnięciu ich do siebie. W rezultacie powstaje trwałe, nierozłączne połączenie.
Oprócz zmniejszenia kosztów transportu oraz emisji dwutlenku węgla, klienci uzyskują dodatkową korzyść – potrzeba znacznie mniej miejsca do magazynowania palet. Palety nadają się również idealnie do ponownego przetworzenia, ponieważ wykonane są z jednego materiału – ekologicznej tektury.
Palety Adconnect to kolejny przykład, który pokazuje, jak innowacyjne procesy w Smurfit Kappa pozwalają na dalszy rozwój ekologicznych rozwiązań opakowaniowych.
 

Sukces rynkowy palet z tektury falistej