Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Smurfit Kappa Better Planet Packaging Design Challenge

W Smurfit Kappa wierzymy, że mamy obowiązek odpowiedzieć na wyzwanie, z którym musi zmierzyć się środowisko i społeczeństwo, a mianowicie stworzyć nowe, bardziej zrównoważone rozwiązania opakowaniowe.

Chcemy pomóc stworzyć świat, w którym opakowanie pomaga, a nie szkodzi naszemu otoczeniu. Wierzymy, że można tego dokonać jedynie poprzez otwartość i współpracę z innymi ludźmi w naszej branży – otwartymi na nowe myślenie, nowe rozwiązania i nowe inspiracje.

Inauguracja Design Challenge jest wyzwaniem projektowym skierowanym do wszystkich osób i przygotowanym w ramach inicjatywy Better Planet Packaging. 

Jego celem jest znalezienie alternatywnych rozwiązań wykonanych z papieru dla opakowań wykorzystywanych w życiu codziennym, które nie ulegają biodegradacji. Zorganizowaliśmy dwa konkursy, przy czym zgłoszenia można nadsyłać na jeden z nich lub oba.

Zgłoszenia będą oceniane przez zespół sędziów z Smurfit Kappa. Zwycięzca (każdego wyzwania) otrzyma 8 000 EUR nagrody pieniężnej. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Innovation Event zorganizowanego 16 maja 2019, w którym weźmie udział wiele firm z całego świata.

Osoby zainteresowane muszą się najpierw zarejestrować w celu wzięcia udziału w konkursie. Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 marca 2019 r. 

Wyzwanie projektowe nr 1- Alternatywa dla folii kurczliwej wykorzystywanej do owijania palet

Opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu ich zabezpieczenia podczas transportu i przechowywania.

Obecnie produkty w momencie umieszczenia na palecie są owijane folią z tworzywa sztucznego, aby zapewnić stabilność podczas transportu i przechowywania. Jest to wydajne i opłacalne rozwiązanie generujące odpady, które nie nadają się do recyklingu (spalenia) lub potencjalnie mogą skończyć jako śmieci. Wyzwanie polega na znalezieniu alternatywy wykonanej z papieru, która pozwoli zastąpić folię kurczliwą. Rozwiązanie to musi nadawać się do recyklingu i ponownego wykorzystania w tym samym systemie zbierania odpadów, co opakowania papierowe, a jednocześnie zapewniać takie same właściwości.

Wyzwanie projektowe nr 2 - Opakowanie wykonane z papieru z zabezpieczeniem termicznym

Opracowanie opakowania na czekoladki (jako przykład produktu wrażliwego na temperaturę) wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale eCommerce.

Produkty wrażliwe na temperaturę muszą być pakowane w sposób umożliwiający jej regulację, np. utrzymywanie niskiej temperatury w transporcie (przez ok. 6 godzin). Obecnie stosowane rozwiązania są w większości przypadków wykonane z kilku materiałów, takich jak płyty z polistyrenu ekspandowanego (EPS) czy opakowania typu cool pack, co sprawia, że opakowanie końcowe jest trudne - jeśli wręcz nie niemożliwe - do recyklingu.

Wyzwanie polega na znalezieniu zrównoważonego rozwiązania, które zapewni wymaganą regulację temperatury, a jednocześnie będzie odnawialne i możliwe do przetworzenia (w systemie recyklingu odpadów papierowych), najlepiej przy użyciu włókien drzewnych. Koncepcje mogą wykorzystywać różne typy, kształty i formy materiałów papierowych (pod uwagę można wziąć papier, tekturę falistą, karton, materiał o strukturze plastra miodu czy ścier drzewny). 

Podejmujesz wyzwanie?

Wejdź na naszą stronę internetową (English) aby uzyskać więcej informacji: smurfitkappa.com/designchallenge

Smurfit Kappa Better Planet Packaging

Inicjatywa, która bada i na nowo tworzy opakowania dla zrównoważonego świata.

Dowiedz się więcej