Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Ekspert radzi

Podstawowe wytyczne do wyboru właściwego procesu drukowania

Dudley Underwood

Ekspert Smurfit Kappa w dziedzinie druku fleksograficznego i od 17 lat dyrektor techniczny organizacji European Flexographic Technical Association (EFTA)

Poszukiwanie odpowiedniej kombinacji procesu drukowania i podłoża spełniającego cele produkcyjne i marketingowe może być zniechęcające. Oferujemy pełną gamę procesów drukowania w tym druk litograficzny, druk plakatowy fleksograficzny, druk plakatowy wysokiej jakości, poddruk, sitodruk i druk cyfrowy.

Podejście do zadania polegającego na określeniu najlepszego procesu drukowania dla opakowania papierowego można podzielić na trzy etapy.

Etap 1 – Funkcja

Dobre zrozumienie funkcji danego opakowania – pierwotne, wielopak, wtórne (zewnętrzne)
lub ekspozycyjne, bądź ich połączenie.

Etap 2 – Ochrona lub promocja

Dobre zrozumienie oczekiwań względem opakowania, od dostawy do linii opakowaniowej, łańcuch dostaw, aż do ewentualnego rozpakowania. W szczególności zrozumienie równowagi „ochrona/promocja”, która określa zależność między funkcjami ochrony produktu
i przyciągania nabywcy. Prowadzi to zwykle do decyzji o użyciu tektury litej lub falistej.

Etap 3 – Odległość patrzącego od opakowania
 

Dobre zrozumienie odległości patrzącego od opakowania. Czy będzie oceniane z bliska,
czy z daleka? Znaczne różnice między niektórymi procesami drukowania po uwzględnieniu odległości od obserwatora są słabo zauważalne lub nie są zauważalne w ogóle.

Czynniki wpływające na wybór

Ostatecznego wyboru najodpowiedniejszego procesu drukowania należy dokonać
po uwzględnieniu innych czynników, takich jak:

  • Wymagania graficzne: oczekiwany wynik, od jakości fotograficznej do grafiki tradycyjnej, wpływają na wybór najodpowiedniejszego procesu drukowania.
  • Spójność: może być postawiony wymóg, aby kilka opakowań wyglądało, jak jedna „rodzina”
    i skłonić do podjęcia decyzji o zastosowaniu takiego samego procesu dla różnych specyfikacji oraz pójścia na pewien kompromis.
  • Koszt: należy wybrać proces drukowania, który oferuje najlepszą wartość dla danego wyzwania komercyjnego.

W celu uzyskania szerszych informacji o wyborze odpowiedniego procesu drukowania
dla opakowania i pełnych objaśnień na temat naszych różnych procesów drukowania
prosimy o kontakt.

Opakowania

Nasze opakowania są projektowane z myslą o zapewniuniu bezpieczeństwa i promocji Twojego produktu.

Dowiedz się więcej