Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

MoneySaver

Metodologia MoneysSaver interpretuje bieżące słabe punkty łańcucha dostaw
w celu poprawy efektywności

Budując długoterminowe związki partnerskie

Jesteśmy czymś więcej niż dostawcą opakowań. Wierzymy w budowę długoterminowego partnerstwa i wspieranie naszych klientów w opracowywaniu kompletnych, optymalnych rozwiązań opakowaniowych. Całkowity koszt posiadania opakowania często może być niezauważany; koszty bezpośrednie jest łatwo rozliczyć, natomiast koszty pośrednie wynikające z braków efektywności w łańcuchu dostaw i na liniach produkcyjnych są często niedostrzegane.

Program MoneySaver

Smurfit Kappa w Niemczech oferuje klientom rozwiązanie pod nazwą „Moneysaver”; pomysłowa, oferująca wartość dodaną inicjatywa, służy optymalizacji rozwiązań opakowaniowych klienta, poprawie efektywności procesów, zmniejszeniu emisji substancji węglopochodnych i oszczędności pieniędzy.

Dirk Busemeyer, lider programu MoneySaver, wyjaśnia: „Celem jest stworzenie sytuacji,
w której obie strony odnoszą korzyści (tzw. „win-win”) i podstawy do współpracy. Nasz projekt obejmuje nie tylko personel zajmujący się zakupami, ale wszystkie strony zaangażowane
w opakowanie oraz ludzi uczestniczących w codziennej działalności.”

Poszukiwanie okazji do optymalizacji

Podejście MoneySaver jest adaptowalnym, skalowanym rozwiązaniem dopasowanym
do konkretnych wymagań dowolnego przedsiębiorstwa. Proces rozpoczyna się od naszych procedur MoneySaver „Quickscan” (szybkie skanowanie) i „Potential Value Analysis” (analiza potencjalnych wartości) w celu interpretacji bieżących słabych punktów w łańcuchu dostaw. „Każdy klient dochodzi do swojego potencjału opakowaniowego inną drogą” dodaje Dirk „szybkie skanowanie dostarcza wielu pomysłów; z nich wybieramy najistotniejsze projekty
i na nich się koncentrujemy”.

Wyniki

W ciągu dziesięciu lat działania program Moneysaver przyniósł klientom z różnych działów przemysłu oszczędności rzędu milionów euro.  

Ostatnio klient z branży motoryzacyjnej, którego wydatki sięgają kilku milionów euro, osiągnął 8% redukcję całkowitego kosztu posiadania opakowania, co przyniosło:

  • 20% zmniejszenie zużycia materiałów dzięki optymalizacji i poprawie konfiguracji palet
  • 19% obniżenie emisji związków węgla dzięki udoskonaleniu rozwiązań logistycznych
  • 6% potencjalnych oszczędności zidentyfikowanych na przyszłość. 

InnoTools

Skupiamy się na tym, aby przedstawiać naszym klientom prawidłowe rozwiązania, zawsze za pierwszym razem

Dowiedz się więcej

Pomoc dla klientów w przygotowaniu do sprzedaży detalicznej

Dokładne i aktualne zrozumienie wymagań klientów i ich rynku

 

Dowiedz się więcej