Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Analiza przypadku: fabryka słodyczy Cadbury

Wyjątkowy system ekspozycyjny dla punktu sprzedaży (POS) w celu uzyskania przewagi nad konkurencją

Kraft Foods jest jednym z największych na świecie producentów wyrobów cukierniczych, działającym w najbardziej konkurencyjnych obszarach sprzedaży detalicznej, gdzie 80% decyzji o zakupie, podejmowanych jest przez nabywców w punkcie sprzedaży. Menedżerowie marki Cadbury stale dążą do znalezienia sposobów zachowania przez ich produkty statusu czołowych marek.

W skrócie

 Gdy głównym motorem są zakupy impulsowe, opakowanie, prezentacja i umiejscowienie w sklepie mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia utrzymania nazw marki w centrum uwagi nabywcy. Firma Cadbury poprosiła nas o stworzenie wyjątkowego systemu ekspozycyjnego dla punktu sprzedaży, który miał być większy od dotychczasowych i zapewnić przewagę nad konkurencją na rynku irlandzkim.

Aby przyciągnąć wszystkie kategorie wiekowe klientów, miał on prezentować 26 wyraźnych linii produktowych. System miał być łatwo składany
w sklepie i mieścić 140 kg towarów w 66 pudłach.

 
 
Poszukiwanie właściwego rozwiązania

Jonathan Arthur, General Manager firmy Smurfit Kappa Display, z siedzibą w Irlandii, objaśnia podejście przyjęte przez zespół.

„Nasz zespół projektowy opracował serię wizualizacji trójwymiarowych i przedstawił je firmie Cadbury. Po uwzględnieniu wstępnych opinii wyprodukowano fizyczne prototypy do przeglądu
i zatwierdzenia. Zgodnie z opracowaną konstrukcją i szatą graficzną produkt przeznaczony był
do ekspozycji jedno- lub dwustronnej, więc mógł obsługiwać sprzedaż w zakresie 360 stopni. Mógł stać wzdłuż regału stałego lub służyć jako wolnostojący system ekspozycyjny w środku korytarza między regałami. Mocne budowanie świadomości marki i duży stopień elastyczności projektu oznaczały, że był wyjątkowo dobrze przyjęty przez firmę Cadbury i sprzedawców detalicznych”.

„Nasze produkty wystawiane w fabryce Cadbury sprzedawały się w ilościach 3 lub 4 razy większych niż w zwykłych promocjach,
co w rezultacie doprowadziło do wyprzedania stanów magazynowych.”

Eileen Leahy, Grocery Channel Marketing Manager z firmy Kraft

Efekty

Sprzedaż z 360-stopniowego systemu ekspozycyjnego przekroczyła oczekiwania i zwiększono ilość jednostek w sklepach o 60%.

 
 

Analiza przypadku: Pallet packer

Nowe rozwiązanie zwiększające zdolność produkcyjną i zmniejszające liczbę wypadków na linii produkcyjnej

Dowiedz się więcej

Analiza przypadku: Pudełko na prezent w kształcie pryzmatu

Wyjątkowa konstrukcja do pakowania prezentów w eleganckim stylu

Dowiedz się więcej

Analiza przypadku: Nestlé Special T

Wysoce ekologiczne „całościowa”
koncepcja opakowania, która doprowadziła
do zmniejszenia zużycia opakowań o 40%

Dowiedz się więcej