Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Papier

 

Najnowocześniejsze obiekty i urządzenia do oceny masy włóknistej, papieru i tektury pod kątem wytrzymałości, drukowania, podatności na obróbkę i własności chemicznych.

Do tych obiektów zaliczają się:
  • Duże laboratorium do przeprowadzania wszystkich tradycyjnych pomiarów papieru

w standardowym klimacie
Umożliwiają pomiary wytrzymałości na ściskanie, rozciąganie, rozrywanie, przepuklenie, rozwarstwianie a także różne oceny powierzchni i własności optycznych. W laboratorium można również mierzyć najczęściej stosowane własności tektury falistej i litej. Wszystkie testy wykonuje się w kontrolowanym standardowym klimacie 23˚C/50% wilg. wzgl.
 
  • Charakterystyka własności papieru w klimacie niestandardowym
Duże klimatyzowane pomieszczenia pozwalają na ocenę papieru w środowiskach, które odpowiadają docelowym warunkom użytkowania produktów klienta, nieważne, czy jest
to klimat tropikalny, czy chłodnia. Wielkość pomieszczeń umożliwia nam wykonywanie
w klimatyzowanym środowisku rzeczywistych pomiarów, a nie tylko przygotowywanie próbek.
 
  • Opracowanie testu niestandardowego
Stosowane na miejscu metody uzyskiwania niestandardowych charakterystyk np. wytrzymałości na ściskanie przy długotrwałym obciążeniu, odporności na pękanie, wytrzymałości powierzchniowej i wytrzymałości połączeń klejonych – własności, które odnoszą się
do podatności na obróbkę w procesach klienta i do cyklu życia produktu końcowego. Głęboka wiedza w zakresie mechaniki papieru oraz wykwalifikowani mechanicy i technicy IT umożliwiają nam symulację procesów prowadzonych przez naszych klientów i w łańcuchu dostaw. Otrzymane dane służą do nadawania papierowi wyjątkowych własności.
 
  • Skanujący mikroskop elektronowy (SEM)
SEM daje obraz najmniejszych szczegółów papieru. Można go także używać jako narzędzia
do analizy struktury chemicznej powierzchni papieru. W połączeniu z lekkim mikroskopem optycznym stanowi potężne narzędzie do badań w zakresie powłok i druku oraz do wykrywania
i usuwania usterek związanych z klejeniem i zanieczyszczeniami
 
  • Laboratorium zadrukowalności i powłok
W naszym laboratorium zadrukowalności mamy możliwość oceny wzajemnego oddziaływania między farbą drukarską a podłożem papierowym np. przez pomiar energii powierzchniowej. Laboratorium posiada całe potrzebne wyposażenie do oceny druku np. gęstości optycznej ciał barwnych, przyrostu punktu, struktury i wyglądu druku. W laboratorium powłok posiadamy wyposażenie do oceny koloru powłok i do prac rozwojowych.
 
  • Laboratorium chemiczne
Zaawansowane wyposażenie laboratoryjne umożliwia wykrywanie i określanie ilościowe związków chemicznych w papierze i w procesach produkcji papieru. Te użyteczne narzędzia gwarantują właściwą równowagę chemiczną w procesie oraz właściwy chemiczny skład papieru, co pozwala osiągnąć optymalną wytrzymałość i brak substancji szkodliwych.
Laboratorium posiada również akredytację do wykonywania niektórych analiz z zakresu ochrony środowiska.
 
  • Zaawansowane laboratorium roztwarzania
Zapewnia możliwość symulacji wszystkich etapów procesu produkcji papieru, od ługowania, bielenia i oczyszczania do produkcji papieru w arkuszach. W naszej maszynie do dynamicznego formowania arkuszy możemy produkować anizotropowe arkusze wielowarstwowe porównywalne z papierem wytwarzanym maszynowo, co sprawia, że jest ona doskonałym narzędziem do oceny różnych surowców i nowych dodatków.
 

Innowacyjne opakowania

"Innowacja polega na wypielęgnowaniu nowego pomysłu, nadaniu mu wartości
i wprowadzeniu na rynek"

Dowiedz się więcej