Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Opakowania_Experience Centre

Nasza ogólnoświatowa sieć Experience Centre Smurfit Kappa pozwala nam dzielić się wiedzą z klientami i pomaga im wypracować realną wartość biznesową w oparciu o praktyczne doświadczenia.

Kiedy mówi się o sile opakowania, zwykle omawia się działania podejmowane w odniesieniu do klienta końcowego. Sieci i marketingowcy starają się wywrzeć wrażenie na klientach, tworząc tzw. "moment prawdy". Czy to poprzez sposób, w jaki produkt prezentuje się na półce, czy jak opakowanie otwiera się w przypadku zamówienia złożonego przez Internet, ich celem jest wzrost sprzedaży i budowanie lojalności wobec marki.

Oczywiście są to niezwykle ważne momenty w cyklu życia opakowań. Istnieje jednak niezliczona liczba innych etapów pojawiających się w całym łańcuchu dostaw –  pakowanie, paletyzacja i dystrybucja to tylko kilka z nich. Każdy z tych etapów może zadecydować o tym, czy produkt zostanie dostarczony na czas i w idealnym stanie, czy też z opóźnieniem i na dodatek uszkodzony.

Stworzyliśmy sieć Experience Centres, aby dać naszym klientom możliwość doświadczenia w praktyce tego, jak opakowania wpływają na każdy etap łańcucha dostaw, aż do momentu dostarczenia ich do odbiorców. Wierzymy, że możliwość przyjrzenia się różnym fazom procesu pakowania umożliwi rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym i czerpanie inspiracji z tego, co inni zrobili już wcześniej.

Arco Berkenbosch, wiceprezes ds. innowacji i rozwoju w Smurfit Kappa, powiedział: "Centra te dają nam możliwość podzielenia się globalną wiedzą specjalistyczną bezpośrednio z klientami na szczeblu lokalnym. Widzieliśmy już, jak nasi klienci korzystają z tej szansy i współpracują z nami w praktycznym i zmiennym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy przychodzą tutaj, kierując się chęcią oceny istniejących opakowań czy też znalezienia innowacyjnych rozwiązań i odniesienia sukcesu, zawsze wychodzą pełni inspiracji".

Na całym świecie istnieje 13 Experience Centres Smurfit Kappa w dziedzinie opakowań. Klienci odwiedzają je, aby sprawdzić w jaki sposób opakowania mogą sprostać ich potrzebom biznesowym, nauczyć się z wiodących analiz behawioralnych, insightów konsumenckich, analizowania tendencji łańcucha dostaw i obserwowania naszych zaawansowanych narzędzi dla opakowań i projektowania.

6 sposobów, które pozwolą Ci czerpać korzyści z wizyty w Experience Centre:

1. Zwróć uwagę na rzeczywiste postrzeganie produktu

Każde Experience Centre jest wyposażone w narzędzie Shelf Viewer interaktywną bazę danych, składającą się z prawie 100 000 zdjęć różnych półek sklepowych z całego świata. Przyjrzyj się konfiguracjom i układom półek, aby zobaczyć, w jaki sposób możesz poprawić wydajność produktu oraz ocenić widoczność i rozpoznawalność konkurencyjnych produktów na tle swojej własnej marki. Posiadamy również Ekspozycję sklepową, która jest realną symulacją sklepu, zapewniającą możliwość weryfikacji opakowań w bezpiecznych warunkach, bez potrzeby wychodzenia z biura.

2. Uzyskaj wyłączny dostęp do naszych analiz rynku

Przez wiele lat zbieraliśmy szczegółowe dane dla wszystkich obszarów związanych z opakowaniami w naszej branży. Odwiedzając Experience Centre, możesz uzyskać dostęp do szczegółowych informacji na każdy temat, który Cię interesuje. Korzystając z interaktywnych ekranów dotykowych, możesz badać i analizować trendy oraz studia przypadków, a także przeglądać dane dotyczące logistyki łańcucha dostaw oraz prezentacji produktu w sklepie.

3. Zobacz swój prototyp opakowania na rynku

Klienci spędzają w sklepie zwykle około 20 minut. W trakcie takiej wizyty kupują średnio 15 produktów, z których każdy wybierają zaledwie w 12 sekund. Stąd tak ważne jest stworzenie odpowiedniego projektu opakowania.

Opracowanie i wydrukowanie alternatywnych projektów opakowań, a także ocenienie tego, w jakim stopniu wyróżniają się w sklepie, jest jednak kosztowne. Wirtualny Sklep daje możliwość zobaczenia swoich prototypów opakowań w symulowanym środowisku sklepowym, co pozwoli Ci poznać ich wpływ zanim zdecydujesz się przeznaczyć jakikolwiek budżet na ich produkcję. 

 

4. Pracuj z nami, aby znaleźć nowe sposoby na udoskonalanie swoich opakowań

Przeznacz trochę czasu na przeprowadzenie oceny swojego własnego opakowania w Pokoju Inspiracji. Dzięki kreatywności i wymianie pomysłów pokażemy Ci, jak niewielkie zmiany takich elementów jak: projekt opakowania, skład materiału lub paletyzacja mogą wywrzeć znaczący wpływ na sprzedaż. Jeśli inspiracji dostarczą Ci nasze studia przypadków lub przykłady, pomożemy Ci stworzyć listę możliwości, które będziemy dalej rozwijać.

5. Ucz się z naszych sukcesów – i na naszych błędach

W naszych certyfikowanych laboratoriach ISTA przeprowadzamy rygorystyczne badania papieru, tektury i opakowań w całym łańcuchu dostaw. Nasi eksperci badają wytrzymałość opakowań w różnych warunkach transportowych i klimatycznych. Pokażemy analizy logistyczne oraz zaproponujemy różne rozwiązania w zakresie projektowania i optymalizacji Twoich własnych opakowań. 

6. Zainspiruj się naszą wystawą

Spróbuj zobaczyć rzeczy z innej perspektywy, oglądając naszą Galerię Opakowań z przykładami pochodzącymi z różnych sektorów na całym świecie wraz efektami, jakie osiągnęły. Zapoznaj się z naszymi projektami wielokrotnie wyróżnianymi nagrodą Red Dot oraz wiodącymi na rynku innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak na przykład granulat paliwowy Rofire. Przekonaj się, czy nasze projekty będą dla Ciebie źródłem inspiracji i czy dostarczą Ci nowych pomysłów na rozwój biznesu.

Odwiedź nas

Jeśli chciałbyś odwiedzić nasze Experience Centre i poznać jego możliwości, prosimy o kontakt z Jakubem Świętkiem – kierownikiem  ds. rozwoju i innowacji, e-mail: jakub.swietek@smurftkappa.pl

Zobacz, jak łatwo do nas dotrzeć!  Mapa dojazdu.

Infografika: Innowacyjne opakowania

Nawet niewielkie zmiany dokonane w opakowaniach mogą mieć duży wpływ na Twoją firmę.

Zobacz infografikę

Case Study: Wina Accolade

Zobacz jak dzięki ShelfSmart zwiększyliśmy sprzedaż o 13% dla firmy Accolade

 

Zobacz case study