Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Paul, Wielka Brytania

​Po zapoznaniu się z koncepcją klient mógł zobaczyć, że jego cel jest osiągalny
i zlecił nam dopracowanie projektu

Produkt końcowy przyniósł 38% oszczędności kosztów w porównaniu
z istniejącym projektem.

Jaka jest Twoja największa innowacja?

To było zabezpieczenie podziemnego zbiornika magazynowego. Jest to konstrukcja służąca
do tworzenia komórek z włókna szklanego wokół podziemnych zbiorników magazynowych
np. zbiorników zanieczyszczonej wody lub zbiorników paliwa na stacjach benzynowych. Tanie elementy ochronne zastępują formy z tworzyw sztucznych
i pianki. Elementy mocowane są wzdłuż zbiornika
w regularnych odstępach tworząc żebra, na które następnie nakładana jest powłoka z włókna szklanego. Żebra wypełniane są preparatem przeciwzamarzającym i uszczelniane tworząc warstwę izolacji, która po zakopaniu zbiornika, zapobiega zamarzaniu jego zawartości w niskich temperaturach.

Co było inspiracją dla tej innowacji?

W skrócie, stworzenie struktury podobnej do tabliczki czekolady. Zdałem sobie sprawę,
że po odwróceniu standardowej tacy 0422 spodem do góry i pochyleniu boków, mogę uzyskać potrzebny kształt. Następnie połączyłem kilka z nich za pomocą przetłoczenia, aby stworzyć elementy ochronne. Po zapoznaniu się z koncepcją klient mógł zobaczyć, że jego cel jest osiągalny i zlecił nam dopracowanie projektu. Kluczem do sukcesu mocowania, był sposób jego gięcia i współpraca z klientem w celu znalezienia optymalnego sposobu składania.

Co było potem?

Klient zatwierdził próbki, zapewniając 38% oszczędność kosztów w porównaniu z istniejącym projektem. Reszta jest historią, później w tym samym roku projekt wygrał konkurs na innowacje w Wlk. Brytanii – Smurfit Kappa’s UK Innovation Awards, co doprowadziło go do nominacji
w edycji europejskiej – European Innovation Awards. Tam, we współzawodnictwie
z projektantami z całej Europy, wygrałem złoty medal, co sprawiło, że trudno mi będzie zapomnieć o tym projekcie.

Opakowania przemysłowe

Wszystkie nasze opakowania zaprojektowane są tak, aby produkty docierały do miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie.

Dowiedz się więcej