Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Herwin, Holandia

Herwin jest menedżerem Europejskiego
Działu Obsługi Klienta

Stacjonuje w naszym Ośrodku Rozwojowym w Holandii i pracuje z wielonarodowymi firmami nad optymalizacją ich łańcuchów dostaw opakowań.

 

 

Dzięki wiedzy naszych miejscowych projektantów o firmie Unilever, kompetencjom zdobytym
w naszym ośrodku rozwojowym i zaangażowaniu twórczego warsztatu klienta opracowano nowe pudło. Zdobyło uznanie firmy Unilever w konkursie „Partner to Win Sustainability Award” za rok 2010.

Która z wprowadzonych przez Ciebie innowacji jest najbardziej fascynująca?

Projekt „Shopper”, w ramach którego razem z firmą Unilever, naszym paneuropejskim klientem, opracowano nowe perforowane pudło Regular Slotted Case. Poprzednio używane pudło wykonane było z dwóch materiałów i stosowano w nim taśmę zrywającą z tworzywa sztucznego. W niewielkim stopniu spełniało wymagania określone w zestawieniu 5 cech ułatwiających użycie opakowania przeznaczonego do sprzedaży detalicznej. W odpowiedzi stworzono nowy projekt, łatwy w obchodzeniu się i łatwy do otwierania w środowisku detalicznym, charakteryzujący się lepszym wyglądem na półce i obniżonym całkowitym kosztem posiadania.

Co było inspiracją dla tej innowacji?

Opakowanie opracowano, korzystając z wiedzy naszych projektantów o lokalnych systemach firmy Unilever oraz z kompetencji zdobytych w naszym Ośrodku Badawczym. Projekt powstał
w pracującym specjalnie na potrzeby klienta kreatywnym warsztacie, założonym w celu popierania inspiracji pochodzących z głównego zespołu projektantów brytyjskich i włoskich. Projektanci skorzystali z narzędzi 3D, aby w prezentacji „Jak tworzymy lepsze opakowanie” przedstawić firmie Unilever najbardziej efektywne rozwiązania. Współpraca w ramach projektu
z firmą Unilever gwarantowała zaspokojenie jej potrzeb.

Co było potem?

Unilever posiada obecnie bardzo udane optymalne rozwiązanie z wartością dodaną, lepszym wyglądem na półce i mniejszym ujemnym wpływie na środowisko naturalne – obniżone
o 140 ton zużycie tworzywa sztucznego dzięki zlikwidowaniu taśmy zrywającej – przy optymalnym poziomie kosztów. Opakowanie wprowadzono w całej Europie. Smurfit Kappa jest jedynym producentem oferującym strukturalne rozwiązanie paneuropejskie. Firma Unilever doceniła naszą pracę w ramach tego projektu, przyznając nam prestiżową nagrodę „Partner to Win Sustainability Award” za rok 2010.

Ośrodek Rozwojowy

Najnowocześniejsze urządzenia pomagają naszym klientom sprzedać więcej

Dowiedz się więcej