Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Fulvio, Niemcy

TWIN ABC – reaguje na potrzeby rynku, wyprzedzając konkurencję

Innowacyjna tektura pozwalajaća zaoferować klientom bardziej wartościowy produkt

Fulvio jest menedżerem produktu tektury z powłoką barierową w papierni Hoya w Północnych Niemczech, jednego z największych światowych producentów tektury z powłoką barierową nakładaną na linii produkcyjnej.

Jaka jest Twoja największa innowacja?

Niewątpliwie, to przodujące rozwiązanie w dziedzinie tektur z podwójną powłoką wysokiej jakości, było ekologiczne, pozbawione polietylenu (PE) i związków fluoru i stanowiło odpowiedź na wymagania rynku znacznie wyprzedzającą działania konkurencji. Nowa tektura pozwoliła nam wyróżnić się i utrzymać konkurencyjność. Tradycyjna metoda pozwalała nałożyć dwie powłoki na wierzch i jedną na spód tektury. To było jednak niewystarczające do osiągnięcia specjalnych własności barierowych, o które pytali klienci, takich jak odporność na tłuszcz i opary. W odpowiedzi opracowaliśmy TWIN ABC.

Co było inspiracją dla tej innowacji?

Szukałem nowej powlekarki i przypomniałem sobie koncepcję TWIN ABC – rozwiązanie polegające na dwukrotnym powlekaniu obu stron tektury, które pozwalało na uzyskanie wysokiej jakości powłoki barierowej na linii produkcyjnej. Ta technologia powlekania była zupełną nowością w świecie produkcji tektury i znajdowała się nadal na etapie teoretycznym. Przy wsparciu wspaniałego zespołu i kierownictwa fabryki Hoya osiągnęliśmy niespotykany wcześniej sukces komercyjny.

Co było potem?

Innowacyjna tektura, która dała nam możliwość zaoferowania klientom wartościowszego produktu. Naturalny popyt na rynku był ogromny; wielu klientów czekało właśnie na taki produkt.

Corocznie produkcja specjalistycznej tektury
w fabryce Hoya ulega podwojeniu.
Największym popytem cieszy się antytłuszczowa powłoka barierowa.

Na początku naszym największym rynkiem był sektor karmy dla zwierząt domowych. Obecnie wkroczyliśmy
na nowe rynki – żywności mrożonej
i potraw na wynos. Hoya jest jednym
z czołowych największych światowych producentów tektury z powłoką barierową nakładaną na linii produkcyjnej.

Arkusze tektury litej

Zrównoważony rozwój czyni nas dostawcą tektury do wytwarzania opakowań ekologicznych

Dowiedz się więcej