Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Podejście

Nasze podejście do innowacji pokazuje w jaki sposób pomagamy naszym klientom zwiększyć sprzedać, redukować koszty i mimimalizować ryzyko.

Innowację mamy w genach i zasadniczą częścią naszej strategii jest dążenie do zmiany istniejącego stanu. Nasze podejście do innowacji ma charakter całkowicie rynkowy i skupia się na podejmowaniu wyzwań stojących przed klientem. Nasz proces innowacji – niezależnie
od tego, czy odbywa się poprzez rozwój produktu, udoskonalenia procedur czy też optymalizację wydajności łańcucha dostaw – zaczyna się od zrozumienia rynku.

Shelf Smart - naukowe podejście do opakowań gotowych na półkę

W Smurfit Kappa wdrożyliśmy rozwiązanie Shelf Smart wspierające sprzedaż detaliczną w sklepach, które pomaga szybciej niż kiedykolwiek dotąd stworzyć nowe opakowania.

Shelf Smart jest usystematyzowanym procesem projektowym, którego zadaniem jest pomóc naszym klientom w osiągnieciu sukcesu podczas wdrożenia nowego produktu na rynku. Pomaga także, w określeniu przyczyn, ewentualnych problemów. Minimalizuje ryzyko jakie wiąże się z wprowadzeniem produktu do łańcucha dostaw oraz przestrzeni sklepowych.
Ważnym krokiem tego procesu jest poświęcenie odrobiny czasu na zrozumienie potrzeb klienta, zamiast natychmiastowego rozwiązania technicznych aspektów problemu.
Schemat ten został opracowany na potrzeby projektowania SRP, jednak może być wykorzystany także w innych sektorach biznesowych.
Proces składa się z 6 prostych kroków:

             Krok 1 -  WYZWANIE

Smurfit Kappa pomoże w identyfikacji kierunku rozwoju Twojego produktu.

 

 

            Krok 2 -  INFORMACJA

Stosując innowacyjne rozwiązania, wiedzę, doświadczenie, sprawdzamy aktualną sytuację i identyfikujemy prawdziwe przyczyny problemów i wyzwań projektowych.

            Krok 3 - INSIGHT

Wspólnie połączone dane, spostrzeżenia oraz badania zostają wykorzystane do określenia czynników ograniczających sukces projektów oraz sposobu jego wyeliminowania.

 

 

 

          Krok 4 - DZIAŁANIE

Znając prawdziwe przyczyny problemu i wykorzystując nasze zasoby przystępujemy do tworzenia rozwiązania szytego na miarę.

 

 

 

           Krok 5 - SYMULACJA

Na wirtualnej półce sklepowej sprawdzamy nasze rozwiązania, w symulacynym środowisku, bez ryzyka, testujemy kilka rożnych opcji.

 

 

 

            Krok 6 - DOWÓD

Smurfit Kappa dla wdrażanych projektów, wykorzystuje badania zachowań kupujących wykonywane metodą śledzenia wzoku.

 

 

 

Technika innowacji

Innowacje powinny opierać się na faktach a nie na intuicji. W związku z tym wspieramy sieć laboratoriów, obiektów i narzędzi, które pomagają nam tworzyć opakowania przydatne, opłacalne i nienaruszające równowagi ekologicznej. Nasze wyjątkowe narzędzia oparte są
na wiedzy technicznej o fizycznym zachowaniu się opakowania w łańcuchu dostaw, uzyskanej
w wyniku analizy 15 milionów opakowań rocznie.

Patrząc ponad opakowaniami

Patrzymy poza nasze opakowania i idziemy o krok dalej, aby zapewnić naszym klientom najlepsze dane i analizy do podjęcia racjonalnych decyzji odnośnie do opakowań. Przykładowo, czy wiesz?

  • Jaka siła jest potrzebna do otwarcia pudła?
  • Jakie szkody powoduje zbyt mocne owinięcie?
  • Jak zapobiegać uszkodzeniom produktu powstającym podczas jazdy samochodem
    po rondzie?
  • Nasz proces innowacji rozpoczyna się od poznania rynku klienta.