Podobnie jak wiele stron internetowych, również nasza używa i magazynuje pliki cookies na Twoim komputerze. Pliki są wykorzystywane w celu ulepszenia naszej strony internetowej i zapewnienia spersonalizowanych usług dla Ciebie, zarówno na tej stronie jak i za pośrednictwem innych mediów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookies.

Al parecer usted está utilizando un navegador desactualizado.  Para mejorar su experiencia de visualización, por favor descargue un navegador actualizado  (IE8+, Firefox, Google Chrome o Apple Safari).

Przemek

Przemek Mońko.jpg
Plant Manager

Podejmuj wyzwania i realizuj ambicjeDlaczego zdecydowałam się na pracę 
w Smurfit Kappa?

Mój pierwszy kontakt z firmą Smurfit Kappa miał miejsce podczas wymiany studenckiej w ramach programu Socrates –Erasmus, na której przebywałem w latach 2006–2008 na Uniwersytecie Południowej Danii.

Po 2 semestrach zajęć poszukałem firmy produkcyjnej, która oferowała praktyki w obszarze logistyki. Była to dziedzina, w której chciałem się specjalizować w przyszłości. Taka szansa nadarzyła się właśnie w oddziale w Kolding.

Moją uwagę przykuł globalny zasięg firmy, w tym obecność 5 oddziałów w Polsce, gdzie chciałem wrócić po zakończeniu edukacji.

Moja ścieżka kariery w Smurfit Kappa

Po powrocie do Polski w 2008 roku na nowo rozpocząłem swoją przygodę ze Smurfit Kappa. Tym razem trafiłem do oddziału w Pruszkowie, gdzie jako specjalista ds. projektu rozpocząłem optymalizację procesów produkcyjnych. Wówczas pojęcia z zakresu LEAN MANUFACTURING, takie jak SMED, 5S, TPM, stawały się „modne” również w Polsce. To właśnie mi przypadło w udziale ich wdrażanie zarówno w Pruszkowie, jak i w zakładzie w Warszawie, gdzie trafiłem po około 12 miesiącach. W 2012 roku otrzymałem propozycję objęcia funkcji kierownika zmiany, co było dla mnie przełomowym momentem. Ponownie trafiłem do fabryki w Pruszkowie, która stawała się jednym z najprężniej działających zakładów w grupie, czego ukoronowaniem było zdobycie nagrody PLANT OF THE EUROPE w 2015 roku. W tym samym roku, w ramach ciągłego rozwoju, przez okres 12 miesięcy sprawowałem również funkcję kierownika tekturnicy. Podczas prawie czterech lat pracy jako kierownik średniego szczebla zdobyłem olbrzymie doświadczenie z zakresu zarządzania ludźmi. Uczestniczyłem również w kilku projektach inwestycyjnych oraz certyfikacjach systemu AIB.

Czym się aktualnie zajmuję?

W sierpniu 2016 roku objąłem stanowisko kierownika zakładu w Warszawie. Nie ukrywam, że jest to funkcja, o której zawsze marzyłem, kiedy rozpoczynałem swoją ścieżkę kariery. 

Mój tydzień pracy

Podczas całego przebiegu swojej kariery na powyższe pytanie nigdy nie mogłem udzielić jasnej i precyzyjnej odpowiedzi. Praca na produkcji charakteryzowała się niezwykłą zmiennością. Sam również starałem się nie wpadać w pewne szablony i rutyniarstwo.

Dodatkowo bezpośrednia praca z ludźmi zawsze odznacza się napotykaniem różnych problemów i sytuacji każdego dnia. W chwili obecnej również nie mógłbym stworzyć grafiku dnia poza jednym kluczowym punktem, jakim jest spotkanie operacyjne, które obecnie mam zaszczyt prowadzić. 

Przyszłość

Nie ukrywam, że nie mam problemu ze zmianami, niemniej jednak chciałbym okrzepnąć na chwilę w nowej roli zanim wypłynę na głębsze wody zarządzania produkcją. Jest to obszar, w którym się wyspecjalizowałem, więc naturalnie chciałbym się w nim dalej realizować.

Moja rada dla kandydatów

Uważam, że każdy powinien spróbować swoich sił, nawet jeżeli nie do końca uważa, że praca w firmie produkcyjnej to jest jego przeznaczenie. Ja na swoim przykładzie udowodniłem, jak płynnie zostałem „przebranżowiony”.

Obecnie praca jest moją pasją, a to z pewnością bardzo komfortowa sytuacja.

Oferty pracy

Jesteś zainteresowany rozwojem swojej kariery z nami?

Zobacz nasze oferty

Poznaj naszych pracowników

Dowiedz się więcej o naszym międzynarodowym zespole

Dowiedz się więcej